Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  VodohospodářstvíŽivotní prostředí

  Modernizace čistírny ve Žďáru za 300 milionů

  Letos by měla ve Žďáru nad Sázavou začít významná investiční akce. Aby ji město nemuselo financovat ze svých peněz, chce ji předat svazku obcí, jehož je členem. Převod již schválilo městské zastupitelstvo, valná hromada Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko ho projedná v březnu. Média o tom informoval žďárský radní a místopředseda předsednictva svazku Radek Zlesák.

  „Já předpokládám, že valná hromada s tím bude souhlasit, je to systémová změna pro celý svazek,” řekl Zlesák, podle kterého o převod do společného infrastrukturního majetku svazku teď mohou požádat také jiná sídla, pokud jejich čistírna stejně jako ta ve Žďáru nad Sázavou slouží více obcím.

  Svazek má na modernizaci čistírny slíbenou dotaci 148 milionů korun ze Státního fondu životního prostředí. Pokud bude schválen převod majetku, svazek doplatí zbývající díl peněz. Plánovaná kapacita čistírny je 39 400 ekvivalentních obyvatel, což umožní do budoucna rozvoj Žďáru, ale i přilehlých obcí. Provoz byl postaven v 60. letech minulého století, rekonstruován ve druhé polovině 90. let. Podle Zlesáka se díky tomu také zlepší čistota až 17 kilometrů toku Sázavy.

  Další informace ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze