Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

VodohospodářstvíŽivotní prostředí

Modernizace čistírny ve Žďáru za 300 milionů

Letos by měla ve Žďáru nad Sázavou začít významná investiční akce. Aby ji město nemuselo financovat ze svých peněz, chce ji předat svazku obcí, jehož je členem. Převod již schválilo městské zastupitelstvo, valná hromada Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko ho projedná v březnu. Média o tom informoval žďárský radní a místopředseda předsednictva svazku Radek Zlesák.

„Já předpokládám, že valná hromada s tím bude souhlasit, je to systémová změna pro celý svazek,” řekl Zlesák, podle kterého o převod do společného infrastrukturního majetku svazku teď mohou požádat také jiná sídla, pokud jejich čistírna stejně jako ta ve Žďáru nad Sázavou slouží více obcím.

Svazek má na modernizaci čistírny slíbenou dotaci 148 milionů korun ze Státního fondu životního prostředí. Pokud bude schválen převod majetku, svazek doplatí zbývající díl peněz. Plánovaná kapacita čistírny je 39 400 ekvivalentních obyvatel, což umožní do budoucna rozvoj Žďáru, ale i přilehlých obcí. Provoz byl postaven v 60. letech minulého století, rekonstruován ve druhé polovině 90. let. Podle Zlesáka se díky tomu také zlepší čistota až 17 kilometrů toku Sázavy.

Další informace ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze