Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

VodohospodářstvíŽivotní prostředí

Vyhlásíme deset nových přírodních památek a jejich ochranná pásma

Hlavním cílem procesu je u nově navržených chráněných území zavedení územní ochrany pro dané lokality z důvodu zvláštní ochrany a dlouhodobé péče.

U stávajících chráněných území se především jedná o jejich nové a přesné územní vymezení v souladu s aktuálním stavem katastru nemovitostí. Pro jednotlivá chráněná území byly taktéž zpracovány kromě vlastních záměrů na jejich vyhlášení i návrhy plánů následné péče, které budou sloužit jako podklad pro rozhodování orgánů ochrany přírody. Jednotlivé záměry, včetně plánů péče předmětných území, jsou v elektronické podobě k dispozici na webových stránkách Jihomoravského kraje.

Zapsání na seznam přírodních památek se dočkají lokality: Nosislavská zátočina, Slanisko Dobré Pole, Slanisko Novosedly, Kadovská skála, Na propasti, Oleksovické vřesoviště, Uherčická louka, Stříbrný vrch, Šafářka a Velký kopec.

 „Vybrané lokality tvoří soubor míst s jedinečným přírodním bohatstvím, jenž byl zřízen k ochraně vzácné fauny a flóry v daných regionech. Primárním cílem ochrany je zachování současného charakteru a rázu jihomoravské přírody. Tímto krokem zabráníme jakémukoli poškození, v jehož důsledku by mohlo dojít k zániku nebo negativní změně dotčených přírodních biotopů, vodních toků a lučin,” dodává náměstek hejtmana pro životní prostředí, participaci a otevřenost Lukáš Dubec.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze