Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Vodohospodářství

  Vysočina a Jihomoravský kraj uzavřely memorandum o propojení vodárenských soustav. Nejde jen o sucho, ale i o kvalitu vody

  Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina uzavřely Memorandum o společném zájmu a postupu ve věci propojování vodárenských soustav a spolupráci při přípravě opatření ke zvýšení zabezpečenosti dodávky pitné vody na území Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Dokument, pod který dnes připojili své podpisy hejtmani Jan Grolich a Vítězslav Schrek, potvrzuje oboustranný zájem regionů o spolupráci při dalším rozvoji a propojování vodárenských soustav.

  „Cílem memoranda je zvýšení zabezpečenosti dodávek pitné vody v širším regionu i v době klimatické změny a souvisejících období sucha a nedostatku vody. Vodárenské soustavy nejsou omezeny hranicemi krajů, oba kraje spojují významné vodní zdroje i stávající vodárenské soustavy – povrchová voda z vodárenské nádrže Vír na Vysočině je prostřednictvím Vírského oblastního vodovodu dodávána obyvatelům brněnské aglomerace, a naopak voda odebraná z vodní nádrže Vranov v Jihomoravském kraji slouží k zásobování obyvatel značné části okresu Třebíč pitnou vodou,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. „Voda je našim největším bohatstvím, proto s ní musíme dobře hospodařit. Dnes jsme podepsali dokument o spolupráci mezi dvěma sousedními kraji, který umožní o toto bohatství lépe pečovat a zabraňovat výpadkům a ztrátám na jeho cestě k obyvatelům obou regionů. V boji proti suchu jsme všichni v první linii – obyvatelé, města, obce i kraje,“ řekl hejtman Jan Grolich.

  Více informací zde.

  Zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze