Vysadili jste strom? Přidejte ho do mapy Sázíme budoucnost

Publikováno: 26. 5. 2022Cca 2.2 min četbyKategorie: Soutěže, Životní prostředí
SDÍLET

Sázíme budoucnost je iniciativa Nadace Partnerství, která chce výsadbou 10 milionů stromů zlepšit zdraví české krajiny a odolnost měst. Zapojit se do ní může každý, kdo od roku 2019 vysadil strom mimo les a zaregistruje ho do interaktivní mapy na www.sazimebudoucnost.cz/registrace-vysadby. Počítá se opravdu každý strom, tedy i jabloň vysazená na vaší zahradě.

Proč stromy registrovat?

Díky registraci získáváme unikátní přehled o druzích a počtech stromů vysazených v České republice a můžeme měřit dopad společného úsilí všech, kdo sází stromy. Na celonárodní úrovni neexistují žádné souhrnné přehledy o kácení a sázení stromů. Registrace nově vysazených stromů je proto velmi důležitá.

Všechny zaregistrované stromy, navíc, započítáváme nejen do mapy, ale i do osobních výsledků sázejících v jednotlivých kategoriích soutěže „Zlatý rýč„. Cílem je vyzdvihnout ty, kdo vysadili nejvíce stromů. U obcí a firem také ukázat, jak se přibližují k cíli vysadit za každého občana nebo zaměstnance jeden strom. Veřejně tak oceňujeme dobrovolnou práci obcí, spolků, firem, zemědělců a jednotlivců.

Získaná data postupně doplňujeme do evropské databáze 3 Billon Trees. Sdružujeme data o výsadbách organizací napříč Českou republikou a i díky tomu jsme v tuto chvíli nejlepší v Evropě, doplněním vašich výsadeb a registrací můžeme tuto příčku udržet.

Chcete sázet stromy? Přispějeme vám

V grantovém programu Sázíme budoucnost na podzimní výsadby stromů můžete letos získat až 150 tisíc korun. Výzva se zaměřuje na výsadby stromů ve volné krajině a na rozhraní volné krajiny se zastavěným územím. Nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Příjem žádostí je možný do 31. července 2022. Podporujeme také výsadby alejí.

Podrobné informace o grantových výzvách Nadace Partnerství najdete na: https://www.nadacepartnerstvi.cz/Granty

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější