Vysočina: V roce 2025 nastoupí autobusy, úzkokolejka bude pro turisty

Publikováno: 25. 8. 2021Cca 1.3 min četbyKategorie: Kraj Vysočina, Kraje
SDÍLET

Kraj Vysočina naplňuje své dlouhodobé úvahy o autobusové variantě, která odejme úzkokolejce roli ve veřejné obslužnosti území.
Kraj Vysočina bude obsluhovat území podél úzkorozchodné trati Kamenice nad Lipou – Obrataň od roku 2025 autobusy. Kraj tak naplňuje své dlouhodobé úvahy o autobusové variantě, která odejme úzkokolejce roli ve veřejné obslužnosti území. Na trati bude napříště jen turistický provoz.
V rámci zajištění turistického provozu na trati vznikne rámcový návrh jízdního řádu a kraj bude hledat dopravce, který dostane desetiletou smlouvu. Kraj sdělil, že oslovil sedm dopravců včetně Jindřichohradeckých místních drah, kterým trať patří. Přihlásit se může ale i kterýkoliv další dopravce. Jízdní řád zatím nemá konečnou podobu, jeho obrysy byly zveřejněny na profilu zadavatele Kraje Vysočina. Zakresleny jsou zatím čtyři páry vlaků s poznámkou, že „by jezdily v soboty, neděle a svátky (lze buď celoročně, nebo jen sezonu) a v pracovní dny od 1. června. do 31. září“. Dnes jezdí sedm párů denně.
Na Vysočinu připadá 29 z celkových 79 kilometrů úzkorozchodných tratí JHMD, zbytek je v jižních Čechách.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější