Zahájena stavba obchvatu Olbramovic

Publikováno: 15. 4. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: Kraje, Středočeský kraj
SDÍLET

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu 3,5 kilometru dlouhého obchvatu Olbramovic. Středem obce denně projíždí přes 20 tisíc automobilů. Obyvatelé Olbramovic i motoristé na přeložku přetíženého severo-jižního tahu čekají desítky let. Stavba měla začít už na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Měla už stavební povolení, ale ztroskotala na nedostatku peněz.

Nové stavební povolení vydané předloni středočeským krajským úřadem ministerstvo dopravy zrušilo. Námitky proti němu podala mimo jiné společnost Davo Corporation, provozující autobazar, nebo firma Imoba z holdingu Agrofert, která vlastní nedalekou farmu Čapí hnízdo. Kraj, v jehož vedení bylo tehdy hnutí ANO, odmítl jakýkoli politický vliv na řízení o stavbě obchvatu.

Podle ministerstva krajský úřad vydal povolení v rozporu se zákonem, proto byla věc vrácena. Nové stavební povolení krajský úřad vydal loni v únoru, proti rozhodnutí přišlo opět jedno odvolání. Ministerstvo ale již odpůrcům nevyhovělo a potvrdilo rozhodnutí krajského úřadu.

Obchvat Olbramovic bude dlouhý 3420 metrů. Náklady se blíží ke 321 milionu korun. Dílo má zhotovitel odevzdat k užívání do března roku 2023. Součástí stavby jsou tři mosty, mimoúrovňová křižovatka, podchod pro pěší a dvě protihlukové stěny o celkové délce dvanáct set metrů.

Zdroj: Zpracováno z různých zdrojů

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější