Zákon o cestovním ruchu je opět ve hře

Publikováno: 17. 1. 2022Cca 1.3 min četbyKategorie: Karlovarský kraj, Kraje
SDÍLET

V hotelu Thermal v Karlových Varech se sešli radní z celé republiky, kteří mají ve své gesci cestovní ruch. Zamířili na letošní první jednání komise Rady Asociace krajů České republiky. Předmětem jednání byl například zákon o cestovním ruchu nebo plány agentury CzechTourism pro letošní rok.

Nejvíce pozornosti vyvolala informace o tom, že tvorba zákona o cestovním ruchu je znovu ve hře. Dlouhodobě je upozorňováno ze všech úrovní, že tak významné hospodářské odvětví, jakým cestovní ruch bezesporu je, nemá legislativní podporu v samostatném zákoně. Vznik zákona o cestovním ruchu je součástí Programového prohlášení nové vlády a Ministerstvo pro místní rozvoj by mělo zákon vypracovat za součinnosti partnerů, tedy i krajů, do konce roku 2023.

Dalším významným tématem jednání byla Kategorizace a certifikace destinačních managementů, jejímž cílem je zkvalitnit a zefektivnit činnosti v oblasti destinačního managementu a jejich marketingových aktivit.

Na jednání proběhla také prezentace Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo v roce 2022 bude podporovat cestovní ruch samostatným dotačním titulem, takzvaným Národním programem podpory cestovního ruchu v regionech 2022.

Zdroj: Asociace krajů ČR

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější