Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

NepřehlédněteZdravotnictví

Anketa: Ohlédnutí starostů za rokem 2021

Starostové a starostky napříč republikou se potýkají se společnými, ale i specifickými problémy. Jak se je podařilo řešit a co se povedlo, na to jsme se zeptali čtyř z nich. Vzhledem k situaci všichni řeší pandemii a její dopady a jsou hrdí na zdravotníky. Nehledě na mnohé komplikace se obcích daří jejich investice do infrastruktury a rekonstrukce. Respondenti odpověděli na otázku: Na jakou významnou situaci či událost ve vašem městě a obci v roce 2021 chcete upozornit, koho byste chtěli ocenit?

Vlastimil Smékal,
starosta obce Pustiměř

(cca 1900 obyvatel, okres Vyškov)

Rád bych se vyjádřil obecně. Největší obdiv a poděkování si zaslouží lékaři, zdravotní sestry a ostatní zdravotníci za péči o pacienty v době zhoršené epidemiologické situace, kdy opět musí čelit extrémnímu tlaku a pracovat v náročnějších podmínkách, než na jaké jsou běžně zvyklí.

Zuzana Tvrzníková,
starostka obce Zámrsk

(cca 750 obyvatel, okres Ústí nad Orlicí)

Významnou událostí roku 2021 je pro naši obec realizace okružní křižovatky na spojnici silnic I/35 a I/17. Přestože „kruhák“ není ve všech směrech zcela dokonalý, je to velká pomoc dopravě v našem bezprostředním okolí.

Jiří Vogel,
starosta města Štíty

(cca 2000 obyvatel, okres Šumperk)

Od března 2021 máme v provozu novou úpravnu pitné vody s denním výkonem 400 m³ a v současné době dokončujeme rekonstrukci historické budovy bývalé věznice. Jedná se o objekt v památkové zóně, postavený kolem roku 1860.

V posledních letech se nám podařilo vytvořit velmi dobré podmínky a zázemí pro činnost spolků a jsem velmi rád, že v našem městě je mnoho aktivních občanů, kteří se velmi významně podílí na činnosti spolků, např. TJ Sokol Štíty – oddíl kopané a stolního tenisu, skauti, hasiči v Březné a Crhově a myslivecký spolek Tetřívek. V roce 2019 se založil spolek Klub seniorů, který se pravidelně schází a organizuje různé výlety, besedy atd., takže naše spolky si zaslouží veliké poděkovaní za veškerou činnost v průběhu roku 2021.

Ludmila Vocelková,
starostka města Nejdek

(cca 7800 obyvatel, okres Karlovy Vary)

V říjnu letošního roku se městu Nejdek podařilo znovu otevřít rozhlednu Pajndl. Vyhlídkový ochoz dostal nové zábradlí za cca 800 tis. Kč. To původní muselo město z důvodu havarijního stavu vyměnit. Menší část z původního zábradlí se podařilo zachovat a zrenovovat, většinu ale tvoří nově odlité díly. Zpočátku město nemohlo najít firmu, která by zábradlí vyrobila. Budova je památkově chráněná a všechny práce se musely konzultovat s památkáři. Poté kvůli komplikacím při odlévání ve slévárně i klimatickým podmínkám na místě montáže trvaly práce déle, než se předpokládalo a z původních několika měsíců se stal víc jak rok. Ochoz rozhledny se tyčí nad Nejdkem ve výšce 1000 m nad mořem a na vrchol je nutné zdolat 111 schodů. Z toho důvodu byla oprava velmi náročná, ale jsme moc rádi, že se vše podařilo a rozhledna opět slouží místním, ale i ostatním návštěvníkům, kteří do našeho města zavítají.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze