Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Charita Přerov spustila e-nocležensku

  Nízkoprahové denní centrum Lorenc provozuje za podpory Magistrátu města Přerova pro občany bez stálého přístřeší v nehostinném počasí noční sedárnu. V současné době v Přerově není k dispozici noclehárna, a tak sedárna Charity Přerov je alespoň částečnou kompenzací pro lidi bez přístřeší.

  Nízkoprahové denní centrum Lorenc (NDC) dohodlo pro několik klientů možnost pobytu v azylových domech. Někteří využili zimního iglú. Ostatní jsou odkázáni v nehostinných zimních nocích na možnosti sedárny. Podle vedoucí Adély Trumberové zatím nemají hlášeno žádné umrznutí. „Zatím nemáme informace o tom, že by někdo venku umrznul. S mrazivým počasím jsou však spojeny i jiné potíže. Naši klienti se potýkají se zdravotními komplikacemi a nepříznivé počasí je pro ně některé z nich rizikové.“

  „Spolupráce s městem si velmi vážíme. Počasí se však neohlíží na finanční prostředky stanovené smlouvou. Naše společné síly pokryjí jen část chodu noční sedárny. Proto, abychom mohli navýšit počty nocí, kdy bude sedárna otevřena, je tu projekt E-nocleženka, kterou si můžete zakoupit, a kterou věnujete část vlastního tepla,“ uvádí Adéla Trumberová.

  Charita Přerov otevírá sedárnu NDC nad rámec zimního období během roku v případě velmi nepříznivého až ohrožujícího počasí. „V loňském roce jsme sedárnu otevřeli i mimo zimní období. V noci ze 14. na 15. října, kdy byl v Přerově vyhlášen 3. povodňový stupeň, poskytla bezpečí pěti lidem, kteří byli v přímém ohrožení. Naším cílem je, aby tito lidé mohli u nás najít útočiště i v krizových dnech během celého roku,“ doplňuje ředitelka Charity Přerov Mgr. Alena Pizúrová.

  Noční sedárna se dle smlouvy s městem Přerovem pro občany bez přístřeší otevírá v případě, kdy teplota klesá pod -3°C a je předpoklad, že půjde stále do mínusových hodnot. „Jsou také dny, kdy se teplota pohybuje okolo 0 °C a prší, sněží či jsou špatné povětrnostní podmínky. Právě pro tyto dny je tu E-nocleženka,“ dodává vedoucí služby NDC Lorenc.

  Ti, kteří by chtěli noční sedárnu podpořit prostřednictvím E-nocleženky, tak mohou učinit libovolnou finanční částkou na účet Charity Přerov 34536831/0100 s variabilním symbolem 1291. Podrobné informace jsou uvedeny na webových stránkách Charity Přerov: www.prerov.charita.cz/e-noclezenka/

  „Díky E-nocležence můžeme sedárnu pro klienty otevřít nad rámec a poskytnout jim teplé zázemí a stravu. Každému, kdo prostřednictvím E-nocleženky daruje kus vlastního tepla, děkujeme,“ shrnuje závěrem Adéla Trumberová.

  Další informace ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  366
  Energetika
  364
  IT
  240
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze