Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoITZdravotnictví

Digitalizace zdravotnictví je úspěšná v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj získal ocenění na odborné konferenci INMED – Digitalizace českého zdravotnictví, která se konala na konci června v Praze. Portál pacienta je komunikační nástroj pro pacienty i poskytovatele zdravotních služeb. Krajská zdravotnická zařízení si jeho prostřednictvím vyměňují informace, pacienti si přes něj mohou objednat termín u lékaře nebo mohou nahlédnout do své zdravotnické dokumentace.

„Digitalizace významně zvýšila kvalitu zdravotnické péče v Moravskoslezském kraji. Díky našemu portálu si mohou nemocnice zřizované krajem a zdravotnická záchranná služba bezpečně vyměňovat informace, umí se propojit i s ostatními poskytovateli zdravotních služeb. Informační systémy jednotlivých zdravotnických zařízení spolu komunikují, jejich vzájemná interakce výrazně urychluje a zefektivňuje péči,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer a upozornil, že Portál pacienta, který získal ocenění za nejlepší projekt v oblasti eHealth, slouží také veřejnosti.

„Pacienti si mohou prostřednictvím portálu rezervovat termín ve zdravotnickém zařízení. Jedinečnou funkcí portálu je pak vzdálený přístup pacientů k vlastním zdravotním záznamům, ten ovšem mají pouze registrovaní a ověření pacienti. Digitalizace jakéhokoliv systému je velmi náročný proces po stránce administrativní, technické ale i bezpečnostní. Jsem rád, že se nám podařilo tento proces zdárně dokončit tak, aby sloužil zdravotníkům i těm, o které pečují,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Martin Gebauer.

Foto: CDO Trends
Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze