Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceZdravotnictví

  Do krajských nemocnic přiteče miliarda z EU

  Nemocnice zřizované Moravskoslezským krajem a krajská záchranka získaly více než miliardu korun na své projekty. Finance z REACT EU musí vyčerpat poměrně rychle, během následujících dvou let se tak budou ve velkém modernizovat operační sály, nakupovat špičkové zdravotnické přístroje či rekonstruovat oddělení. Ze strany EU je to reakce na koronavirovou krizi, která celým zdravotnickým systémem v posledním období negativně otřásla.

  V rámci finančního nástroje REACT EU byly v oblasti zdravotnictví vyhlášeny a vyhodnoceny tři výzvy. Jedna výzva byla určena pro zdravotnické záchranné služby, které si mohly zažádat o prostředky na vybavení, výjezdové stanice a výcviková střediska, ale i na informační technologie. Evropská unie nabídla až 85 % nákladů na realizaci úspěšných projektů, dalších 5 % přislíbil stát. Do dalších dvou výzev se mohly hlásit nemocnice. Ty si mohly zažádat na modernizaci a vybavení pracovišť, v této výzvě úspěšným žadatelům EU pokryje veškeré náklady projektů. Další výzva pro nemocnice byla zacílená na laboratoře a rozvoj infektologických pracovišť, zde EU uhradí 70 % nákladů.

  Moravskoslezský kraj uspěl s projekty pro svou Zdravotnickou záchrannou službu. Celkově pro ni získal přes 85 milionů korun na IT vybavení operačního střediska, nové sanitky a speciální vozidla, ale také na pomůcky pro vzdělávání a výcvik, jako jsou figuríny osob nejrůznějšího věku včetně kojence, řidičský simulátor, či cvičná sanitka. Velmi úspěšné byly i krajské nemocnice. Krnovská nemocnice za získaných 150 milionů korun zmodernizuje operační sály a nakoupí zdravotnické přístroje hlavně pro obory radiologie. Nemocnici v Opavě pak například čekají stavební úpravy lůžkové části chirurgie pavilonu V/D nebo pořízení moderního přístrojového vybavení, jako je scintilační gamakamera SPECT/CT, PCR analyzátor, plazmový sterilizátor, přenosný ultrazvukový přístroj nebo třeba monitory vitálních funkcí.

  Zdroj: Moravskoslezský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze