Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Do Lužické nemocnice v Rumburku investuje Ústecký kraj 700 milionů korun

Nemocnice v Rumburku projde v nejbližších letech kompletní rekonstrukcí a modernizací.  „Předpokládáme investici zhruba 700 milionů korun, což bude sice jedna z největších krajských investic za naše volební období, ale dlouho opomíjený Šluknovský výběžek si prostě zaslouží moderní nemocnici. Zaslouží si ji nejen 55 tisíc obyvatel ve spádové oblasti a lidé, kteří navštěvují oblast jako turisté nebo zde mají chatu, ale také nemocniční personál a lékaři,“ uvedl radní Ústeckého kraje Tomáš Rieger.
V současné době je Lužická nemocnice ve třech od sebe vzdálených objektech. Aby měly investice maximální efekt, bude třeba veškeré součásti nemocnice postupně přesunout do jednoho komplexu. Vše bude v jednom areálu nemocnice a nepotřebné budovy se prodají.“
Lužická nemocnice byla v majetku města Rumburk, poté ji vedla správkyně konkurzní podstaty, od začátku roku je ve správě odboru majetku. Od 1. 7. 2021 je součástí Krajské zdravotní a. s. Jediným jejím akcionářem je Ústecký kraj a členové Rady Ústeckého kraje tvoří valnou hromadu společnosti.
Zdroj: Ústecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze