Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceZdravotnictví

  Evropská podpora pomáhá mírnit dopady pandemie

  Dva roky po vypuknutí globální koronavirové pandemie, která paralyzovala svět, vyžádala si mnoho lidských životů a způsobila nepředstavitelné ekonomické ztráty, se musíme vyrovnávat s ekonomickými i společenskými dopady. Ke zmírnění hospodářských potíží významně přispěly finanční prostředky Evropské unie.

  „Díky podpoře z REACT-EU se pořídí například 291 vozů pro zdravotnickou záchrannou službu, 422 dalších vozidel pro reakci na mimořádné události pro policii a hasiče, 2097 nových lůžek nejen pro pacienty s onemocněním covid-19 nebo s podezřením na onemocnění covid-19 a dále bude podpořena modernizace či vybudování laboratoří ve třiatřiceti zdravotnických zařízeních. Složky IZS získají 41 nově postavených nebo modernizovaných stanic a 1285 setů nové techniky. Podporu získalo i 252 zařízení pro poskytování sociálních služeb a sociální práci,“ říká náměstek evropských a národních dotací Zdeněk Semorád.

  Evropská komise už v roce 2020 vyčlenila pro Českou republiku 29 miliard korun v rámci finančního balíku Pomoc při oživení pro soudržnost a území Evropy, známého pod zkratkou REACT-EU. Jednalo se o první injekci do ekonomiky členských států EU k posílení kapacit při zotavení z krize a k zelenému, digitálnímu a odolnému oživení ekonomiky.

  Integrovaný regionální operační program (IROP) byl vybrán k tomu, aby pomohl rozdělit finanční prostředky poskytnuté z REACT-EU. Právě díky dlouholetým zkušenostem a dobré přípravě patří Česká republika v čerpání této finanční podpory mezi nejúspěšnější evropské země. Všechny projekty je třeba dokončit do konce roku 2023.

  Většina pomoci připadá na zdravotnictví a hasiče

  Devětadvacet miliard korun, které získala Česká republika, byly určeny na zdravotnictví, integrovaný záchranný systém (IZS) a projekty nízkoenergetické sociální infrastruktury. V současnosti už získalo podporu 320 projektů za 26,5 miliard korun. Největší podíl patří zdravotnictví se 140 projekty za téměř jednadvacet miliard. Hasiči a záchranáři zatím realizují 62 projektů za 4,2 miliardy, 33 projektů za 890 milionů bylo určeno na rozvoj infrastruktury hygienických stanic a rozvoj laboratorních kapacit, mimo jiného i pro PCR testování. Podporu nízkoenergetické sociální infrastruktury získalo zatím 85 projektů za 478 milionů.

  Foto: Pixabay
  Zdroj: MMR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze