Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Fakultní nemocnice Hradec Králové od začátku roku 2022 zřídila tři nové kliniky

Transformací dosavadního Oddělení dětské chirurgie a traumatologie vznikla Klinika dětské chirurgie a traumatologie FN HK, z oddělení urgentní medicíny vznikla Klinika urgentní medicíny FN HK. Třetí novou klinikou se stala Nefrologická klinika FN HK, která vznikla převodem části lůžkového fondu z III. interní gerontometabolické kliniky FN HK a začleněním dosavadního Hemodialyzačního střediska.

 „Trojice klinik byla zřízena po dohodě s děkanem, vedením i Akademickým senátem Lékařské fakulty UK v Hradci Králové a jsou společným pracovištěm fakulty a nemocnice. Věřím, že zřízení klinik pomůže dalšímu rozvoji těchto oborů medicíny,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Fakultní nemocnice Hradec Králové, která patří k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale v celé ČR, má nyní téměř tři desítky klinik. V nemocnici pracuje více než pět tisíc zaměstnanců, bližší informace je možné najít na www.fnhk.cz.

 Zdroj: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze