Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Karlovarský kraj: Pandemie ustupuje, nemocnicím se neulevilo

  Čísla z posledních dnů podle Ministerstva zdravotnictví ukazují, že počet nakažených v kraji klesá. Může za to lepšící se situace na Chebsku. K výrazné pozitivní změně ale stále nedochází na Sokolovsku a Karlovarsku. Nápor nepolevil ani v nemocnicích.
  Nejhůře je na tom nyní zřejmě malá obec na Sokolovsku Nová Ves, ve které žije asi 180 lidí. Je v ní aktuálně covidem-19 nakaženo 10 lidí. Starosta Pavel Straka připouští, že v tak malé obci se neutají, kdo je právě nemocný. „Za masovým rozšířením nákazy u nás může především to, že 30 procent obyvatel jsou příbuzní, kteří se nepřestali stýkat. Situaci ale zvládáme,“ poznamenal Straka.
  Paradoxem je, že obec sousedí s Bečovem nad Teplou, kde je naopak situace jedna z nejlepších. Na Karlovarsku se covid ve velkém šíří ve Stanovicích a Bochově. „Nemáme městskou policii, a tak nemáme takové možnosti jako jiná města. I proto jsme nechali raději zavřít obě dětská hřiště, což bylo sice nepopulární rozhodnutí, ale určitě správné, protože nemůžeme dohlížet na to, zda se na hřišti dodržují nařízení. Lidé jsou ale poslušní a nemáme signály o tom, že by je porušovali,“ reagoval starosta Bochova Miroslav Egert. Bochov už týden před jarními prázdninami musel nechat uzavřít školu, protože většina pedagogického sboru byla pozitivní.
  Na radnici se nákaza mezi úředníky ve velkém nešíří. Pracují na home office a veškerou agendu se snaží s občany zvládnout on-line. Sanitky ale i nadále jezdí do nemocnic každou chvíli. Ulevilo se sice chebské nemocnici, kde počty covidních klesají, ale karlovarská má na lůžkách intenzivní péče stále 20 pacientů. „Situace se rozhodně nelepší. V největší krizi (když na tom chebská nemocnice snad byla nejhůře, pozn. red.) jsme měli v obou nemocnicích 170 pacientů, nyní jich máme 159,“ konstatoval mluvčí karlovarské a chebské nemocnice Vladislav Podracký. V Karlových Varech nyní leží 109 lidí s covidem-19 , v Chebu 50.
  Situace se mírně zlepšila v sokolovské nemocnici, kde dlouho počet covidních pacientů neklesl pod 95, nicméně počet těžkých případů zůstává i tam poměrně stejný. „Celkem máme nyní 78 hospitalizovaných. Intenzivní lůžko nemáme ovšem stále ani jedno volné. V pondělí ráno v 8.54 jsme jedno volné měli, ale bylo už v 9.33 znovu obsazeno. Na běžných máme sice volno, ale řada pacientů právě z této péče by si zasloužila být na intenzivní jednotce,“ dodala mluvčí sokolovské nemocnice Markéta Singerová. Neděle byla v Sokolově klidnější, a nemocnice tak přijala „jen“ sedm pozitivních, daleko rušnější byla sobota, kdy v nemocnici skončilo 15 pacientů.
  Další informace na chebsky.denik.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  300
  IT
  179
  Dotace a Finance
  830
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze