Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Kraj Vysočina má téměř vyočkovány dodávky vakcín

Otevření velkých očkovacích center prokázalo jejich obrovskou schopnost a připravenost očkovat násobně více lidí než původní očkovací místa v krajských nemocnicích. V současné době byla ve velkých centrech vyočkována veškerá vakcína, kterou měl kraj k dispozici. V důsledku toho nebude zatím provoz center každý den v týdnu, ale pouze ve vybrané dny, protože by bylo neefektivní provozovat centrum a nemít čím očkovat. Krajská očkovací centra v okresních městech Vysočiny budou v příštím týdnu především revakcinovat – tedy podávat druhou dávku vakcíny ve stanovených termínech.
V případě Jihlavy je třeba upozornit, že druhá dávka vakcíny je klientům podávána tam, kde proběhlo i první očkování. Pokud tedy byli senioři na očkování první dávkou v nemocnici, bude jim na stejném místě v nemocnici podána i druhá dávka.
Stále platí, že pokud má klient objednaný termín a má ve svém telefonu SMS s informací o rezervovaném konkrétním termínu, je pro něj vakcína připravena a bude mu aplikována. Kraj Vysočina pokračuje v očkování, tempo je však dáno množstvím státem dodané očkovací látky. Dodávky na další dva týdny budou, podle ministerstva zdravotnictví, poníženy. Kraj Vysočina má podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného v tuto chvíli proočkováno více než 60 tisíc dávek a jsou spotřebovány téměř veškeré dodávky Moderny a AstraZenecy, doočkovávána je vakcína PfizerBioNTEch. „Nedostatek dodávané vakcíny je nejen pro naše centra, ale i pro ordinace praktických lékařů velká komplikace. Udělali jsme maximum proto, abychom zrychlili očkování, otevřeli jsme velká očkovací centra, spolupracujeme na očkování s praktiky, ale bez dodané vakcíny to nejde. Věřím, že připravenost kapacit vysočinských center, ochotu personálu i funkční informační linku naplno využijeme od dubna, kdy stát přislíbil takřka trojnásobné dodávky vakcín, než dosud posílal,“ popisuje hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
Kraj Vysočina má pro příští týden avizovanou dodávku 7 020 dávek Pfizer/BioNTech.
Zdroj: www.kr-vysocina.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze