Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Potravinová banka Vysočina má 118 tisíc respirátorů

  Pracovníci Potravinové banky Vysočina v Ledči nad Sázavou včera odpoledne převzali osm palet s respirátory určenými pro lidi v nouzi, které jim dovezli hasiči ze skladu státních hmotných rezerv v Sedlčanech. Mezi spolupracující organizace, obce a města bude banka od pátku dělit 118.000 kusů respirátorů. Poptávka je velká, ptaly se už skoro všechny obce z okolí, řekla Eva Šilhanová z potravinové banky.
  „Dneska to nějak roztřídíme a zítra dopoledne začneme s distribucí. Budeme organizace obvolávat jednotlivě a každá si pro ty respirátory bude jezdit,“ uvedla včera Šilhanová. Připomněla, že tyto respirátory jsou skutečně jen pro ty, kteří mají nouzi a nejsou si je schopní obstarat jinak.
  Bez respirátoru se teď nesmí jezdit veřejnou dopravou ani chodit k lékaři nebo do obchodu. K respirátorům může potravinová banka přidat organizacím pečujícím o sociálně slabé klienty i nějaké chirurgické roušky, které tam ještě zůstaly z únorové dodávky. Dají se použít na běžné nošení venku. „Těch máme ještě dost,“ řekla Šilhanová.
  Z celkových 400.000 roušek, které potravinová banka na Vysočině převzala ze státních rezerv 23. února, tam ještě zbývá asi třetina. Respirátory jsou balené po 50 kusech. „Budeme je vydávat po krabičkách, nebudeme je rozdělávat,“ uvedla pracovnice banky.
  Vláda v pondělí rozhodla o tom, že stát ze svých rezerv pošle do potravinových bank tři miliony respirátorů a 170.000 roušek. Organizace, které pomáhají lidem v nouzi, dostanou pro jednoho potřebného šest respirátorů. Získají je podle počtu osob, které uvedou v čestném prohlášení. Města a obce mají nárok na šest respirátorů pro 2,5 procenta svých obyvatel.
  Potravinová banka Vysočiny funguje osm let, sklad má v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Vloni přerozdělila 225 tun potravin a drogistického zboží, v roce 2019 to bylo 199 tun.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze