Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Potravinová banka Vysočina má 118 tisíc respirátorů

Pracovníci Potravinové banky Vysočina v Ledči nad Sázavou včera odpoledne převzali osm palet s respirátory určenými pro lidi v nouzi, které jim dovezli hasiči ze skladu státních hmotných rezerv v Sedlčanech. Mezi spolupracující organizace, obce a města bude banka od pátku dělit 118.000 kusů respirátorů. Poptávka je velká, ptaly se už skoro všechny obce z okolí, řekla Eva Šilhanová z potravinové banky.
„Dneska to nějak roztřídíme a zítra dopoledne začneme s distribucí. Budeme organizace obvolávat jednotlivě a každá si pro ty respirátory bude jezdit,“ uvedla včera Šilhanová. Připomněla, že tyto respirátory jsou skutečně jen pro ty, kteří mají nouzi a nejsou si je schopní obstarat jinak.
Bez respirátoru se teď nesmí jezdit veřejnou dopravou ani chodit k lékaři nebo do obchodu. K respirátorům může potravinová banka přidat organizacím pečujícím o sociálně slabé klienty i nějaké chirurgické roušky, které tam ještě zůstaly z únorové dodávky. Dají se použít na běžné nošení venku. „Těch máme ještě dost,“ řekla Šilhanová.
Z celkových 400.000 roušek, které potravinová banka na Vysočině převzala ze státních rezerv 23. února, tam ještě zbývá asi třetina. Respirátory jsou balené po 50 kusech. „Budeme je vydávat po krabičkách, nebudeme je rozdělávat,“ uvedla pracovnice banky.
Vláda v pondělí rozhodla o tom, že stát ze svých rezerv pošle do potravinových bank tři miliony respirátorů a 170.000 roušek. Organizace, které pomáhají lidem v nouzi, dostanou pro jednoho potřebného šest respirátorů. Získají je podle počtu osob, které uvedou v čestném prohlášení. Města a obce mají nárok na šest respirátorů pro 2,5 procenta svých obyvatel.
Potravinová banka Vysočiny funguje osm let, sklad má v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Vloni přerozdělila 225 tun potravin a drogistického zboží, v roce 2019 to bylo 199 tun.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze