Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Se zapojením měst se administrace žádostí urychlí

  Spolupráce měst s Ministerstvem průmyslu a obchodu na administraci žádostí o kompenzace urychlí jejich vyřizování. Samosprávy tak pomáhají státu například s administrací třetí výzvy z programu COVID – Nájemné. V ní je možné žádat o podporu do 8. dubna, okruh těch, co mají na kompenzace nárok, je přitom širší než dřív. Aby doba vyřízení žádosti byla co nejkratší a lidé měli potřebné finance co nejdřív na účtech, zapojili se také pracovníci samospráv z regionů napříč celou Českou republikou.
  Olomouc byla vůbec prvním městem, které na žádost o pomoc z CzechInvestu reagovalo, přidávají se municipality i z jiných regionů jako je Středočeský, Liberecký, Ústecký či přímo Olomoucký kraj a města z dané oblasti. Svaz měst a obcí ČR iniciativu měst vítá. „Chápeme tento vstřícný krok nejen jako výpomoc Ministerstvu průmyslu a obchodu, ale zejména jako další službu našim občanům, kteří prožívají těžkou dobu. Chceme je podpořit, aby neztráceli naději. Naše samosprávy si uvědomují, jak potřební pro zdravý vývoj každé obce, každého města živnostníci jsou. Jsme všichni na jedné lodi, pokud si nebudeme podávat navzájem pomocné ruce, doplatíme na to všichni,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl.
  „Vnímám to jako možnost, jak zrychlit zpracovávání žádostí, tak aby se podpora k podnikatelům dostala co nejdřív, to je teď důležité. Jako samospráva nemáme moc možností, jak je podpořit. Proto jsme taky spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a CzechInvestem přijali jako první město v republice,“ dodává primátor Olomouce Mirek Žbánek.
  Zdroj: www.smocr.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze