Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Spolupráce záchranářů v příhraničí roste, zapojily se už všechny kraje podél hranice

  Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM zorganizovalo setkání zástupců českých a polských záchranářů v sídle Královéhradeckého kraje. Jednání bylo věnováno přípravě nového projektu do programu INTERREG Česká republika-Polsko, který naváže na úspěšný projekt „Jak zachraňujete u vás?“. Opět bude spočívat ve výměně zkušeností, stážích a prohlubování spolupráce záchranářů, která se nyní uskuteční ve všech krajích ležících podél česko-polské hranice.

  Pracovní jednání v Královéhradeckém kraji navázalo na setkání ředitelů ZZS na česko-polské hranici, které se uskutečnilo loni v Kłodzku. Zde účastnící podepsali deklaraci o spolupráci všech ZZS na česko-polské hranici. Obě strany v ní vyjadřují vůli dál rozvíjet spolupráci s cílem zlepšit kvalitu bezpečnosti, a tedy i života lidí v příhraničí.

  Zástupci záchranářů pokročili v přípravě společného projektu, který naváže na již ukončený projekt „Jak zachraňujete u vás?“ Opět bude spočívat ve výměnných stážích, společných školení. Tentokrát se do něj zapojí všechny regiony, které leží na česko-polské hranici – tedy záchranáři z Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a také Moravskoslezského kraje. Do léta bude připravený věcný záměr projektu, aby mohl být na podzim předložen do první výzvy programu INTERREG ČR – Polsko.

  Na jednání byla mnohokrát zmíněna také problematika neexistence mezivládní česko-polské dohody o poskytování zdravotnických záchranných služeb, což velmi komplikuje ještě užší spolupráci zdravotnických záchranných služeb. ESÚS NOVUM se snaží vyvíjet ve spolupráci s řediteli ZZS, kraji, poslanci a senátory z obou stran hranice tlak na ministerstva zdravotnictví jak v ČR, tak i v Polsku, aby byla tato dohoda uzavřena co nejdříve.

  Zdroj: Královéhradecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze