Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Sportovní hala v Havířově slouží jako očkovací centrum

  Městská sportovní hala Slávie na ulici Astronautů 859/2 je momentálně z důvodu protiepidemických opatření nevyužitá. Od pondělí 22. března 2021 se z ní ale stane velkokapacitní očkovací centrum, které bude sloužit každý všední den.
  Pracovat zde bude postupně až 9 vakcinačních týmů, které budou tvořeny zdravotními sestrami a dohlížejícími lékaři, kteří se rekrutují nejenom z havířovské nemocnice, ale i z řad soukromých specialistů. Administrativní pracovníky zajistila havířovská nemocnice ve spolupráci s Magistrátem města Havířova.
  „Velkokapacitní očkovací centrum v našem městě je nezbytné ke zvládnutí pandemie, která nás trápí už nemálo měsíců. Dává nám naději, že bychom se už v blízké budoucnosti mohli vrátit k normálním životům, což si všichni toužebně přejeme. Všem, kdo se na jeho provozu, ať už jakýmkoliv způsobem budou podílet a podílí, za pomoc, ochotu a občanskou angažovanost velmi děkuji,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica.
  „Naším cílem je během 5 až 6 měsíců proočkovat maximální počet Havířováků a obyvatel okolních obcí. Z evidence obyvatel vyplývá, že nás je vhodných k očkování bezmála 60 tisíc, budeme-li uvažovat 2 dávky, tak sportovní halou projde více než 100 tisíc zájemců o očkování ve dvou cyklech. Děkujeme vedení města, že nám dalo k dispozici sportovní halu, která je svojí výměrou a dispozicí nejlepším a nejvhodnějším řešením,“ dodal ředitel havířovské nemocnice Norbert Schellong.
  O náklady se dělí nemocnice, magistrát, firma Heimstaden, která přispěla nemalou částkou na vnitřní vybavení, a další sponzoři.
  Zdroj: www.havirov-city.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze