Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Starostové doskutovali o rumburské nemocnici

Ve čtvrtek 26. května 2022 uspořádal Ústecký kraj a Krajská zdravotní (KZ) setkání nejvyššího vedení akciové společnosti i samosprávného celku se starosty z regionu Šluknovského výběžku. Cílem bylo poskytnout starostům ucelené a komplexní informace ohledně plánovaného rozvoje rumburské nemocnice, která patří pod Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem. Součástí diskuse byla rovněž prezentace o činnosti Zdravotnické záchranné služby v tomto regionu, krajské příspěvkové organizace.

Setkání inicioval člen Rady Ústeckého kraje s gescí pro oblast zdravotnictví Radim Laibl a zúčastnili se ho představitelé Ústeckého kraje a Krajské zdravotní, a. s., na úrovni nejvyššího vedení. Představitelé měst a obcí Šluknovského výběžku se sešli v Domě kultury Střelnice v Rumburku v počtu přes 30 účastníků. Prezentace s informacemi z tohoto setkání uvádíme přílohou této tiskové zprávy.

Ústecký kraj zastupovali hejtman Jan Schiller, radní pro zdravotnictví Radim Laibl (moderátor diskuse) a předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík. Za vedení Krajské zdravotní, a. s., se diskuse účastnili předseda představenstva Ondřej Štěrba, generální ředitel Petr Malý a ředitel rumburské nemocnice Michal Tichý. Přítomen byl i ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, p. o., Ilja Deyl.

„Vedení Ústeckého kraje jasně a opakovaně deklaruje, že rozvoj a zkvalitnění nabízených zdravotních služeb v našem regionu je jednou z hlavních priorit. Stranou nezůstává ani Šluknovský výběžek a Rumburk, kde plánujeme několik investic na zlepšení komfortu a dostupnosti zdravotní péče pro obyvatele regionu a přilehlého okolí. Prvním krokem bylo začlenění rumburské nemocnice pod správu KZ. Nyní se zaměřujeme na přípravu nutné rekonstrukce budovy nemocnice, výstavbu Emergency, včetně nového přístrojového vybavení. Součástí plánů je také vylepšení zázemí pro výjezdovou základnu naší krajské Zdravotnické záchranné služby. Pro mě je nejdůležitější, že starostové slyšeli od nejpovolanějších osob skutečný stav situace, aby nebyl prostor pro nějaké spekulace. Své sliby ohledně rozvoje rumburské nemocnice rozhodně splníme,“ shrnul účel setkání Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

„Setkání se starosty jsme uspořádali proto, aby měli informace přímo od zdroje, a chceme v těchto setkáních i do budoucna pokračovat,“ doplnil hejtmana Radim Laibl, krajský radní pro zdravotnictví, který toto setkání inicioval.

„Jednání bylo velmi účelné a konstruktivní. Vyjasnili jsme si řadu stanovisek a možná i vyvrátili nejasnosti, které na veřejnosti kolovaly. Opravdu chceme stavět, rekonstruovat a provádět modernizaci rumburské nemocnice. Osobně budu rád, když se takováto jednání budou ještě opakovat,“ okomentoval čtvrteční schůzku předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ondřej Štěrba.

„V projektu modernizace rumburské nemocnice jsme udělali určité změny, protože nám původně vyčleněné finance z důvodů růstu nákladů ve stavebnictví nestačily. Předpokládáme, že práce by mohly být zahájeny na konci letošního roku nebo na začátku roku příštího. První pacienti by v nových prostorách mohli být na přelomu let 2023 a 2024. Celkové investované náklady by se měly pohybovat kolem jedné miliardy korun,“ upřesnil aktuální informace generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Petr Malý.

Kromě projekčních příprav na rekonstrukci a dostavbu budovy nemocnice je ve druhé etapě připravována také rekonstrukce vily, která má být využita na ubytovací kapacity pro zaměstnance, administrativu a provozní prostory. V rámci modernizace celého areálu bude řešeno také navýšení parkovacích kapacit a umístění heliportu.

Rumburská nemocnice je součástí Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako pracoviště odštěpného závodu a od roku 2021 spadá pod správu akciové společnosti Krajská zdravotní, jejímž stoprocentním akcionářem je Ústecký kraj.

FotoÚstecký kraj
Zdroj: Ústecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze