Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceZdravotnictví

Středočeský kra rozdělí peníze mezi soukromé a městské nemocnice, o dotaci z nového programu požádaly všechny, které měly nárok

Celkem 20 milionů z krajského rozpočtu získají poskytovatelé akutní lůžkové péče na území Středočeského kraje, kteří požádali o dotaci z Programu 2021 – Zdravotnictví. Radní odsouhlasili návrh na poskytnutí dotací, definitivní slovo bude mít zastupitelstvo.

Program 2021 – Zdravotnictví schválili krajští zastupitelé na svém květnovém zasedání. V programu je alokováno celkem 25 milionů korun a o peníze mohli žádat poskytovatelé akutní lůžkové péče minimálně v oboru vnitřní lékařství. Program byl určen výhradně pro poskytovatele, které nezřizuje či nezakládá kraj. „Od začátku našeho působení na Kraji zastáváme názor, že zdravotnická zařízení jsou tu pro naše občany, které nezajímá, kdo je provozuje. Podstatná je kvalita péče. Proto byl Program otevřený právě pro soukromé či městské nemocnice. Přišlo celkem 11 žádostí, tedy do programu se přihlásili všichni oprávnění žadatelé poskytující péči na území Středočeského kraje. Celková suma, kterou z Programu chceme poskytnout, je bezmála 20 milionů korun,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Poskytovatelé akutní lůžkové péče nejčastěji žádali o příspěvek na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení. Požadované částky se pohybují od jednoho do dvou milionů korun. Definitivní slovo budou mít zastupitelé na říjnovém zasedání.

Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze