Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Komunikace s občanyZdravotnictví

  Třinecký Senior Point je oblíbený

  Jedno z nejoblíbenějších míst pro seniory – Senior Pointy, se nachází v Třinci. V roce 2019 využilo Senior Pointy více než 12 tisíc osob, od ledna do září loňského roku to bylo skoro osm a půl tisíce starších občanů.

  „Velký vliv na návštěvnost kontaktních míst pro seniory měl koronavirus. I přes všechna opatření vnímám zájem o Senior Pointy jako velmi vysoký. Nejvíce seniorů vloni využilo služby Senior Pointů v Třinci a Novém Jičíně,“ zhodnotil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

  V Třinci najdou starší lidé Senior Point v prostorách městské knihovny na ulici Lidické 541, v Českém Těšíně na Sokolovské 1997 a v Jablunkově na Mariánském náměstí 1.

  „Covidová doba je náročná pro všechny, nejtěžší to mají senioři. Vládní nařízení je ještě více izolují od okolního světa, což bývá pro psychiku velmi zatěžující,“ poukázal náměstek. V posledních týdnech byla nabídka jednotlivých Senior Pointů výrazně omezena, přesto jsou tato kontaktní místa vnímána jako velice přínosná.

  „Lidé do Senior Pointů hodně telefonují a píšou e-maily,“ řekl Navrátil a upřesnil, že z krajské pokladny půjde v letošním roce na provoz 15 Senior Pointů v regionu celkem 1,4 milionu korun.

  Provoz nových poboček kraj podporuje první tři roky v plné výši. Poté kraj hradí 70 procent všech provozních nákladů, zbytek platí jednotlivé obce, ve kterých Senior Pointy fungují.

  Více informací ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze