Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Trutnov rozdá roušky potřebným

Na sedmi místech Trutnov rozdá roušky občanům, kteří nemají jinou možnost, jak si je opatřit. Nošení respirátorů FFP2 nebo aspoň chirurgických roušek je u nás povinné na veřejných místech a v hromadné dopravě ode dneška. Trutnovský okres je z nařízení vlády uzavřený, kvůli špatné pandemické situaci.

Čtvrt milionu roušek pro potřebné přivezli do Trutnova ze skladu státních hmotných rezerv hasiči. „Dodávku ústenek pro Trutnov a jeho okolní obce jsme obdrželi dnes odpoledne a přerozdělili ji. V sobotu si je vyzvednou starostové jednotlivých obcí, kteří je dále rozdistribuují svým občanům,“ potvrdil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Roušky si mohou lidé vyzvednout v pondělí od 12 do 19 hodin. Většina distribučních míst je ve školách. Jen místo Základní školy kpt. Jaroše v Gorkého ulici bude výdejní místo ve vstupní hale budovy Městského úřadu Trutnov na Slovanském náměstí.

„Zároveň s ohledem na hustotu obyvatel jsme přidali jedno distribuční místo v Horním Starém Městě, kromě Základní školy Mládežnická se roušky budou vydávat také v klubovně hasičské zbrojnice dobrovolných hasičů Horní Staré Město,“ upřesnil Adamec.

Místo čtyř kusů, jak bylo původně plánováno, obdrží každý občan pouze tři roušky. Místo slíbených 310 tisíc jich totiž Trutnov a okolní obce dostaly pouze 250 tisíc. „Tato mimořádná dodávka je především pro ty občany, kteří nemají možnost či prostředky si roušky jinak opatřit,“ připomíná trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

Zájemci o ústenky se musí prokázat občanským průkazem, osoby mladší 15 let rodným listem. „Pokud na distribučních místech vzniknou fronty, žádáme občany, aby dodržovali dostatečné rozestupy a další protiepidemická opatření,“ dodává trutnovský starosta Ivan Adamec.

Více informací ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze