Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

V Česku jsou obce bez covidu

V České republice jsou místa, kde se koronavirus dosud neobjevil. Jen ve středních Čechách eviduje středočeská hygienická stanice pět vesnic, kde covid neprodělal ani jeden z místních.

Koronavirus se nekontrolovatelně šíří po celém světě. V Česku je ale několik obcí, kam dosud nepronikl. Podle místních je to prý tím, že tam všichni dodržují opatření. „Mohu mluvit za Středočeský kraj, který eviduje pět obcí bez jediného potvrzeného případu, a to od začátku pandemie koronaviru,“ řekla TN.cz mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová. Jde například o obce Prusice nebo Brdy. „Je velmi těžké zhodnotit, proč se tam zatím nikdo nenakazil. Podle mého názoru jde o souhru velmi příznivých okolností. V obcích totiž žije málo obyvatel, kteří jsou zřejmě velmi uvědomělí,“ popsala Šalamunová. Nezasaženou vesnicí je i Loucká na Kladensku. Žije tam 137 lidí. V čem je recept na to, že nikdo z místních se nenakazil. „Především v uvědomělosti a spolupráci. V době, kdy byla dezinfekce nedostatkovým zbožím, se nám ji podařilo zajistit a roznášeli jsme ji občanům po vsi. Někteří zase šili roušky,“ řekla starostka Monika Pelichovská. Vedení obce si navíc pochvaluje komunikaci s občany a zpětnou vazbu, kterou od nich dostává. „Jsme rádi, že ti, co byli v karanténě, nám o tom dali včas vědět. Testy měli všichni nakonec negativní,“ doplnila Pelichovská.

Více informací ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze