Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  V Plzni očkují posilovací dávkou, někde i bez objednání

  Už zhruba měsíc se mohou lidé registrovat k posilující dávce očkování proti covid-19, tedy takzvané třetí dávce v případě naočkování dvoudávkovou vakcínou, nebo k druhé dávce v případě jednodávkové vakcíny. Přeočkování provádí řada zdravotnických zařízení v Plzni i regionu, některé i bez předchozího objednání. Registrace na posilující dávku je zpřístupněna všem osobám od 12 let po uplynutí 6 měsíců od data ukončení předešlého očkování.

  Bez objednání je v Plzni možné se nechat naočkovat například v EUC Klinice Plzeň. „Jsme připraveni přijmout kohokoli, kdo bude mít o 3. dávku zájem. Budeme rádi, když se lidé zaregistrují, ale nemáme problém aplikovat vakcínu i bez registrace v pracovním týdnu a v sobotu. neděle a státní svátky budeme od listopadu omezovat. Ordinační hodiny budou od listopadu pondělí až sobota od 8:00 do 16:00 hodin, kdy poslední pacient bude přijat v 15:45 hodin,“ uvedlo vedení kliniky. Očkovací centrum se nachází na Denisovo nábřeží, více informací.

  Přes Centrální rezervační systém doporučuje registraci a rezervaci termínu pro posilující dávku největší zdravotnické zařízení v Plzeňském kraji, Fakultní nemocnice Plzeň, která má své očkovací centrum v areálu na Borech. „Očkovaní, kteří mají nárok na posilovací dávku, budou vyzváni prostřednictvím SMS nebo e-mailem.  Zájemci o posilovací dávku se mohou registrovat do Očkovacího centra ve FN Plzeň i v případě, že dokončené očkování absolvovali v jiném zařízení. Ve FN Plzeň budou všichni zájemci o posilovací dávku naočkováni vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech,“ uvádí na webu www.fnplzen.cz FN Plzeň. Informace k posilující dávce v očkovacím centru plzeňské nemocnice Privamed.

  Očkování posilující dávkou se doporučuje především seniorům, občanům s chronickým onemocněním, pracovníkům ve zdravotnictví a pracovníkům v sociálních službách.

  Zdroj: Město Plzeň

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze