Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Ve všech krajských nemocnicích od 3. listopadu platí zákaz návštěv

Od středy 3. 11. omezí návštěvy pacientů všechny nemocnice Královéhradeckého kraje. K nemocnicím v Jičíně, Novém Bydžově a Trutnově, které návštěvy omezily už od pondělí, se přidají nemocnice v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem. Zákaz návštěv od středy 3. 11. oznámila také státní Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Epidemie koronaviru se v Královéhradeckém kraji v tuto chvíli nešíří tak rychle jako v ostatních regionech, ale nadále postupuje a počet nových případů roste. S nárůstem hospitalizovaných v nemocnicích připravujeme navýšení počtu covidových lůžek, a z toho důvodu i z důvodu ochrany našich zdravotníků a pacientů proto všechny krajské nemocnice od středy do odvolání omezí návštěvy,“ sdělil hejtman Martin Červíček.

Výjimka ze zákazu bude platit pro návštěvy pacientů na dětském oddělení, pro doprovody k porodům a pro návštěvy pacientů v terminálním stadiu nemoci, a to vždy po domluvě s ošetřujícím lékařem. Návštěvy navíc musí předložit negativní test na covid-19, případně certifikát o dokončeném očkování, či potvrzení o prodělání nemoci covid-19, od kterého uplynulo méně jak 180 dnů.

Aktuálně krajské nemocnice hospitalizují zhruba tři desítky pacientů s covidem-19, nejvíce v náchodské nemocnici, kde se s nákazou léčí deset pacientů. Nemocnice proto postupně navyšují kapacity covidových lůžek a jsou připravené obnovit covidová oddělení. Zdravotní péči nemocnice zatím neomezují.

Opatření v sociálních zařízeních

Situace v domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních je nadále stabilizovaná. V tuto chvíli zařízení nepřistupují k omezení návštěv, platí zde ale režimová opatření. Návštěvy musí dodržovat ochranu dýchacích cest a předložit potvrzení o bezinfekčnosti, očkování nebo prodělání covidu-19.

Největší krajský domov pro seniory Domov U Biřičky v Hradci Králové umožňuje návštěvy v určený čas. Návštěvy sem mohou chodit maximálně ve dvojicích, vyplňují vstupní formulář a jsou vizuálně označené páskou tak, aby personál věděl, že prošli kontrolou.

Aktuálně žádný z klientů domovů pro seniory není covid pozitivní a žádné zařízení není v karanténě. Očkováno proti covidu-19 je 88 % klientů domovů, většina z nich má navíc zájem o posilující dávku vakcíny.

Zdroj: TZ Královéhradeckého kraje

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze