Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Ve všech krajských nemocnicích od 3. listopadu platí zákaz návštěv

  Od středy 3. 11. omezí návštěvy pacientů všechny nemocnice Královéhradeckého kraje. K nemocnicím v Jičíně, Novém Bydžově a Trutnově, které návštěvy omezily už od pondělí, se přidají nemocnice v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem. Zákaz návštěv od středy 3. 11. oznámila také státní Fakultní nemocnice Hradec Králové.

  Epidemie koronaviru se v Královéhradeckém kraji v tuto chvíli nešíří tak rychle jako v ostatních regionech, ale nadále postupuje a počet nových případů roste. S nárůstem hospitalizovaných v nemocnicích připravujeme navýšení počtu covidových lůžek, a z toho důvodu i z důvodu ochrany našich zdravotníků a pacientů proto všechny krajské nemocnice od středy do odvolání omezí návštěvy,“ sdělil hejtman Martin Červíček.

  Výjimka ze zákazu bude platit pro návštěvy pacientů na dětském oddělení, pro doprovody k porodům a pro návštěvy pacientů v terminálním stadiu nemoci, a to vždy po domluvě s ošetřujícím lékařem. Návštěvy navíc musí předložit negativní test na covid-19, případně certifikát o dokončeném očkování, či potvrzení o prodělání nemoci covid-19, od kterého uplynulo méně jak 180 dnů.

  Aktuálně krajské nemocnice hospitalizují zhruba tři desítky pacientů s covidem-19, nejvíce v náchodské nemocnici, kde se s nákazou léčí deset pacientů. Nemocnice proto postupně navyšují kapacity covidových lůžek a jsou připravené obnovit covidová oddělení. Zdravotní péči nemocnice zatím neomezují.

  Opatření v sociálních zařízeních

  Situace v domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních je nadále stabilizovaná. V tuto chvíli zařízení nepřistupují k omezení návštěv, platí zde ale režimová opatření. Návštěvy musí dodržovat ochranu dýchacích cest a předložit potvrzení o bezinfekčnosti, očkování nebo prodělání covidu-19.

  Největší krajský domov pro seniory Domov U Biřičky v Hradci Králové umožňuje návštěvy v určený čas. Návštěvy sem mohou chodit maximálně ve dvojicích, vyplňují vstupní formulář a jsou vizuálně označené páskou tak, aby personál věděl, že prošli kontrolou.

  Aktuálně žádný z klientů domovů pro seniory není covid pozitivní a žádné zařízení není v karanténě. Očkováno proti covidu-19 je 88 % klientů domovů, většina z nich má navíc zájem o posilující dávku vakcíny.

  Zdroj: TZ Královéhradeckého kraje

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze