Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Ve Zlínském kraji se budou moci lidé očkovat proti covid-19 i bez registrace

Tři očkovací místa ve Zlínském kraji umožní zájemcům od středy 21. července nechat se očkovat proti onemocnění covid-19 bez provedení předchozí registrace. Bez objednání se budou moci lidé nechat očkovat ve Zlíně v PSG aréně, v Luhačovicích v IVF Czech Republic s.r.o. (Zdravotní středisko) a v Uherském Hradišti v Medical Plus, s.r.o. (budova Residence Hradební, naproti OD Billa). Do dalších očkovacích míst bude i nadále potřeba registrace.
„Očkovací místa, která budou očkovat bez objednání, budou využívat vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson. Vakcína Johnson má tu výhodu, že stačí jen jedna dávka. Lidé tedy přijdou a během jednoho dne mohou mít ukončené očkování. U vakcíny od Pfizeru jsou nutné dvě dávky, které se podávají s 21denním odstupem, k očkování touto vakcínou budou zájemci zaregistrovaní na místě. Očkovat bez registrace se bude od 8 do 15 hodin. Prosím, aby lidé využívali tento čas. V případě pozdějšího příchodu budou zájemci naočkovaní, ale přednost budou mít ti zaregistrovaní. Chceme zabránit dlouhým frontám a zajistit pokud možno plynulé očkování pro všechny zájemce,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Celkový počet podaných vakcín ve Zlínském kraji je k 18. červenci 502 391, z toho 229 335 lidí už má ukončené očkování. Proti covid-19 se mohou očkovat lidé už od 12 let. U osob do 15 let je u očkování nezbytná přítomnost zákonného zástupce. Starší 16 let nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním.
Zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze