Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Většina zemědělských podniků má naočkovaných přes 70 procent pracovníků

  Zemědělci přistupují k vakcinaci proti covidu-19 zodpovědně. Proočkovanost dosahuje ve dvou třetinách podniků, které se zabývají rostlinnou a živočišnou prvovýrobou, přes 70 procent. V pětině podniků podstoupilo očkování proti zmíněné nemoci dokonce 90 až 100 procent zaměstnanců. Ukázal to průzkum Agrární komory České republiky, který probíhal na přelomu listopadu a prosince a do něhož se zapojily téměř čtyři stovky členů této organizace.

  “Většina českých zemědělců se nechala dobrovolně očkovat proti covidu-19. Ve dvou třetinách zemědělských podniků přesahuje proočkovanost dokonce 70 procent, což je více než celorepublikový průměr, který je podle Ministerstva zdravotnictví ČR necelých 63 procent. Kdyby navíc v důsledku šíření nákazy vypadla část tuzemské zemědělské prvovýroby, bude to mít dopad nejen na každodenní fungování společnosti, ale způsobí to vzhledem k vyšším dovozům potravin ze zahraničí ještě větší kolísavost cen v obchodech, než jakou zákazníci nyní zažívají,” říká prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

  Současně z průzkumu vyplynulo, že více než třetina zemědělských podniků motivuje své zaměstnance, aby se nechali očkovat. Nabízejí pracovníkům den nebo několik dní volna, finanční odměnu v řádech několika tisíc korun nebo společnosti zajistily lékaře, který naočkoval zaměstnance přímo na pracovišti. Jiné podniky spustily informační kampaň a vysvětlovaly význam očkování prostřednictvím letáků, které nechaly vytisknout.

  S novou povinností, podle které musejí zaměstnavatelé zajistit od 22. listopadu neočkovaným pracovníkům testy na covid-19, souhlasí 71 procent respondentů, 58 procent účastníků průzkumu pak považuje příspěvek od pojišťoven ve výši 60 korun na jeden test za dostatečný. Měsíční náklady navíc v souvislosti s povinným testováním jsou individuální, dosahují několika set až několika desítek tisíc korun. Řada zemědělských podniků dále uvedla, že z preventivních důvodů testuje také očkované zaměstnance pravidelně nebo pokud se v jejich rodině objeví příznaky kašle, rýmy nebo jiné projevy nachlazení.

  Zdroj: Agrární komora ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze