Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Všechny školy se po lockdownu neotevřou

  Odborníci očekávají, že 12. dubna se kvůli epidemii covidu-19 neobnoví prezenční výuka v deseti až 20 okresech. Rozhodne se 7. dubna na základě aktuálních dat. Uvedli to odborníci z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), kterou vede epidemiolog Petr Smejkal. Od 12. dubna by se měli vrátit do škol děti z posledních ročníků mateřských škol a z prvního stupně základních. O návrhu, který dnes skupina za určitých podmínek doporučila, bude ještě v úterý jednat vláda. Více škol podle Smejkala není možné otevřít kvůli tomu, že nezačalo častější testování ve firmách a nebyl více omezen průmysl.
  Skupina podporuje to, aby se školy nejprve otevíraly podle regionů. Mělo by se tak stát tam, kde bude reprodukční číslo nižší než jedna a nebude tam výrazně vyšší průměr nakažených ve srovnání s celorepublikovým průměrem. „Je pravděpodobné, že toto bude k 12. dubnu splněno pro velkou většinu okresů.  Ale předběžně lze očekávat, že výuku nepůjde k 12. dubnu obnovit přibližně v deseti až 20 okresech,“ uvedli. Pokud se někde školy neotevřou, situace by se měla znovu posoudit 12. dubna s možností otevření o týden později.
  O praktické výuce na středních, vyšších odborných školách, konzervatořích a v posledních ročnících vysokých škol, která by mohla znovu začít 19. dubna, už podle odborníků není možné rozhodovat regionálně. Do škol totiž dojíždějí studenti i z jiných okresů.
  Více informací zde.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze