Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Zdravotnický holding Plzeňského kraje končí

Ke konci letošního roku skončí holdingové uspořádání nemocnic, které provozuje Plzeňský kraj. Do holdingu bylo sdruženo 6 krajských nemocnic v roce 2003. Během let se nepodařilo to hlavní – snížit náklady na jejich provoz.
Pro letošní rok je v rozpočtu Plzeňského kraje plánováno na provoz nemocnic přes 200 milionů korun. Většina zastupitelů ale počítá víceméně s tím, že náklady se ještě zvýší kvůli pandemii koronaviru, protože platby za obvyklé úkony budou nižší a příplatky za péči o koronavirové pacienty je nenahradí. Na vině vysokým provozním nákladům je především úhradová vyhláška a platby zdravotních pojišťoven, které za stejné úkony proplácí větší částky fakultním (státním) nemocnicím oproti menším regionálním zařízením.
Zdravotnický holding Nemocnice Plzeňského kraje a.s. dosud zahrnuje čtyři nemocnice – Klatovy, Rokycany, Domažlice, Stod a dvě nemocnice následné péče v Plané a Horažďovicích. Jednotlivé nemocnice by měly tedy od příštího roku fungovat samostatně, s tím, že Klatovská nemocnice bude plnit úlohu centrálního zařízení, které bude garantovat například společné nákupy, IT a kooperace.
Původní zpráva

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1287
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze