Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Zdravotnický holding Plzeňského kraje končí

  Ke konci letošního roku skončí holdingové uspořádání nemocnic, které provozuje Plzeňský kraj. Do holdingu bylo sdruženo 6 krajských nemocnic v roce 2003. Během let se nepodařilo to hlavní – snížit náklady na jejich provoz.
  Pro letošní rok je v rozpočtu Plzeňského kraje plánováno na provoz nemocnic přes 200 milionů korun. Většina zastupitelů ale počítá víceméně s tím, že náklady se ještě zvýší kvůli pandemii koronaviru, protože platby za obvyklé úkony budou nižší a příplatky za péči o koronavirové pacienty je nenahradí. Na vině vysokým provozním nákladům je především úhradová vyhláška a platby zdravotních pojišťoven, které za stejné úkony proplácí větší částky fakultním (státním) nemocnicím oproti menším regionálním zařízením.
  Zdravotnický holding Nemocnice Plzeňského kraje a.s. dosud zahrnuje čtyři nemocnice – Klatovy, Rokycany, Domažlice, Stod a dvě nemocnice následné péče v Plané a Horažďovicích. Jednotlivé nemocnice by měly tedy od příštího roku fungovat samostatně, s tím, že Klatovská nemocnice bude plnit úlohu centrálního zařízení, které bude garantovat například společné nákupy, IT a kooperace.
  Původní zpráva

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze