Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Areál v Kosičkách, kde kvůli ptačí chřipce zlikvidovali přes 170 tisíc slepic, chce obnovit provoz

V Královéhradeckém kraji se objevilo další ohnisko nákazy ptačí chřipkou, zlikvidovat bude potřeba chov devíti tisíc kachen ve Starém Bydžově. Firmy, které nákaza postihla před několika dny, už mají tenhle krok za sebou – momentálně čistí a dezinfikují své haly a přemýšlejí o tom, jak a kdy se jim povede provoz obnovit. Například v Podniku pro výrobu vajec v Kosičkách mají jasno. Postupně ji firma připravuje na obnovení provozu, slepice se vrátí, ale rány na duši zůstanou. Ředitel Jan Pozdílek ani nikdo z dalších zaměstnanců nebral slepice jako věc nebo obchodní položku.
„To je záležitost, kterou budeme mít asi celý život před očima. Během pracovní doby běžného dne, když pracujeme na tom, abychom ten provoz obnovili, tak na nějakou lítost není moc času. Ale když přijdeme domů, tak se slzy do očí hrnou.“
Celkem 176 tisíc a 550 slepic k tomu padlo za oběť viru ptačí chřipky, ekonomické ztráty zatím firma ještě nevyčíslila, ale půjdou do miliónů korun. Zlikvidovat museli i přes milión vajec, která by sice lidi ohrozit nemohla, ale riziko přenosu na další chovy není potřeba jen snížit, ale úplně eliminovat.
Zdroj: iRozhlas

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze