Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Evropský týden mobility

  Přidejte se k EVROPSKÉMU TÝDNU MOBILITY 2021 (ETM)!

  Vaše město, či vesnice se nyní může registrovat do Evropského týdne mobility. Největší kampaně na podporu udržitelné mobility, jejíž hlavní část probíhá 16.-22. září a je pak Den bez aut.

  Téma letošního roku je „Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou“ Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. což je slogan, kterým budou pořadatelé vyzývat k akci a k zapojení se do každoroční iniciativy Evropské komise, která upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením. Letos navíc ETM slaví 20 let! Budete s námi u toho?

  Pěšky do školy 2021

  Děti, školy a rodiče se také mohou zapojit do akce Pěšky do školy, která si dává za cíl zdravě a aktivně strávit začátek dne a zároveň napomoci bezpečnějšímu a zdravějšímu prostředí v okolí škol.

  Více informací k Pěšky do školy

  Do práce na kole

  Na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem. Zkuste si zkrácenou verzi tradiční květnové výzvy Do práce na kole a (alespoň) 13 dní nechte auto doma (13.9.-26.9.). Anonymizovaná data o aktivních a udržitelných cestách pomohou při jednání o zlepšování infrastruktury pro kola i pěší. Udělejte něco pro svou kondici i své město! Pořádá AutoMat a místní organizátoři a organizátorky v 50 městech. Registrace od 1.9.

  Více informací k Zářijové výzvě do práce na kole

  Sousedské slavnosti Zažít město jinak

  Ulice bez aut, zato plné her, domácích dobrot, hudby, divadla, přednášek, workshopů a především sousedské pohody zažijete 18.9. Šestnáctý ročník slavností Zažít město jinak nese podtitul „Návod k sestavení“ a pomáhá všem obyvatelům města přemýšlet o tom, jak by si chtěli veřejný prostor ve svém okolí sestavit. Zažít město jinak pořádá spolek AutoMat a stovky místních organizátorů a organizátorek.

  Více informací k Zažít město jinak

  Zdroj: Ministerstvo životního prostředí

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze