Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Gránice ve Znojmě čeká zimní ozdravení

  Městské lesy Znojmo, příspěvková organizace města, se pustí během následujících měsíců do ozdravení Gránického údolí. Provedou takzvanou nahodilou těžbu v lokalitě pod znojemským hradem. Kácení čeká stromy suché nebo s hnilobou. Tyto mrtvé nebo odumírající stromy mohou být pro návštěvníky nebezpečné, hrozí pády suchých větví a stromů apod. Jejich odstraňování v Gránicích bude zahájeno koncem listopadu a bude pokračovat v dalších měsících.

  V tomto období mohou návštěvníci údolí narazit na těžkou techniku a při svých procházkách by proto měli dbát větší opatrnosti a řídit se pokyny na informačních cedulích a pracovníků provádějících těžbu.

  Na místech, kde těžba proběhne, bude průběžně prováděn úklid, a pokud se zde neukáže přirozené zmlazení, tak budou tato stanovištně standardně do dvou let zalesněna vhodnými (listnatými) dřevinami. Dále je naplánovaná oprava cest dle potřeby.

  Městské lesy Znojmo se snaží průběžně odstraňovat nebezpečné a zdravotně nevhodné stromy, ale porosty v Gránicích jsou rozsáhlé a místy nepřístupné. Proto se k obnově těchto porostů přistupuje tak, aby to co nejvíce vyhovovalo nejen návštěvníkům (mimo sezónu), ale také přírodě a lesu.

  Zdroj: Jihomoravský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze