Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Hasiči dokončili likvidaci nakaženého chovu kachen ve Vápně

  Hasiči na farmě společnosti Perena ve Vápně ukončili likvidaci chovu 2 800 kachen nakažených ptačí chřipkou. Usmrtit drůbež jim trvalo asi čtyři hodiny. Na místě bylo osm jednotek, které se v práci střídaly.
  Drůbež museli hasiči vynosit do kontejnerů, usmrtit oxidem uhličitým a nechat odvézt do asanačního podniku. Celková váha utracené drůbeže činí zhruba 15 tun. „Prázdná hala se musí vyčistit a vydezinfikovat, potom je určitou dobu prázdná až do závěrečné ohniskové dezinfekce. Zhruba za měsíc může chovatel naskladnit další drůbež a chov obnovit,“ řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.
  Na likvidaci chovu se podíleli profesionální i dobrovolní hasiči. Po každém vystřídání museli podstoupit dekontaminaci, stejně tak bylo nutné očistit i použitou techniku, vozidla a kontejnery s utracenou drůbeží.
  Nákaza ptačí chřipkou H5N8 byla zjištěna v pěti chovech společnosti Perena. Od pondělí do středy muselo 190 profesionálních a dobrovolných hasičů v Dobřenicích, Novém Bydžově – Zábědově a Chudonicích na Královéhradecku utratit asi 50 000 kachen.
  Podle Boháče může společnost Perena požádat ministerstvo zemědělství o kompenzaci za nakažené chovy. Měla by pokrýt náklady na likvidaci a hodnotu chovů. Firma Perena z Chlumce nad Cidlinou je jednou z nejvýznamnějších kachních líhní v Evropě. V roce 2019 se tam vylíhlo 14 milionů kachňat.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze