Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaŽivotní prostředí

Jihlava vyslala svého zástupce na největší cyklokonferenci

Cyklisté z pěti evropských zemí absolvovali 450 kilometrů dlouhou cestu z Vídně do Lublaně, aby ukázali důležitost a význam jízdního kola jako dopravního prostředku.

Jihlavský radní pro dopravu Jaroslav Vymazal reprezentoval Jihlavu a propagoval Českou republiku na cyklojízdě z Vídně do Lublaně. Během 6 dní najelo 25 cyklistů z pěti evropských zemí (Rakouska, Slovinska, Česka, Rumunska a Maďarska) 450 kilometrů. „Naším cílem bylo ukázat důležitost a význam jízdního kola jako dopravního prostředku a také to, že spoluprací můžeme dosáhnout cílů rychleji a efektivněji,“ uvedl po návratu domů Jaroslav Vymazal.

Panevropský plán

Z Vídně do slovinské Lublaně přivezli symbolicky závěry Vídeňské deklarace a Panevropského plánu na podporu cyklistické dopravy. Jde o vůbec první komplexní dokument o cyklistické politice přesahující hranice Evropské unie a byl schválený 18. května 2021 ve Vídni. Cílem Panevropského plánu je mimo jiné zdvojnásobit do roku 2030 objem cyklistiky v regionu.

A právě v Lublani byla na programu největší celosvětová konference o cyklistice Velo-city 2022. „Podpora cyklistiky je vítězstvím v mnoha kategoriích, protože jízda na kole je skvělá pro naše zdraví, naše klima, naši ekonomiku a naše inkluzivní města pro každodenní život,“ uvedl ve svém hlavním proslovu Robert Thaler, místopředseda Panevropského programu pro dopravu, zdraví a životní prostředí.

Jedním z hlavních témat letošní konference bylo hledání koordinovaného přístupu k podpoře cyklistické dopravy, včetně strategií, infrastruktury a propagace. Veškeré tyto aktivity spojuje projekt Danube Cycle Plans.

Foto a zdroj: Jihlava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
465
IT
325
Dotace a Finance
1291
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze