Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Krajské plány proti suchu podpoří stát příspěvkem

  Kraje mají povinnost vypracovat plány proti suchu. Na jejich vyhotovení přispěje samosprávám nová dotační výzva z Národního programu Životní prostředí.
  Loni poslanci schválili novelu vodního zákona, díky které bude Česko lépe zvládat kritické stavy sucha. Sucho spolu s povodněmi jsou důsledkem probíhající klimatické změny, na níž je třeba se adaptovat a z pozice státu operativně reagovat.
  Změna zákona umožňuje mimo jiné vytvoření komisí v jednotlivých krajích, které na základě nově pořízených plánů pro zvládání sucha a nedostatku vody budou moci vyhlašovat „stav nedostatku vody“ a uplatnit určitá omezení pro užívání vody, například pro zalévání nebo napouštění bazénů. Základním operativním dokumentem pro zvládání sucha jsou Plány pro zvládání sucha a stavu nedostatku vody, které na úrovni všech krajů zpracovávají krajské úřady a na úrovni celé České republiky společně Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo zemědělství.
  Na podporu vytvoření „plánů pro sucho“ vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí novou dotační výzvu v Národním programu Životní prostředí. Pro kraje, které jako jediné mohou o peníze žádat, je připraveno 9,1 milionu korun. „Maximální výše podpory na jeden projekt je 650 tisíc korun a představuje maximálně 30 procent z celkových způsobilých výdajů,“ popisuje náležitosti výzvy ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.
  Jedná se o pilotní výzvu, která je koncipována jako jednokolová nesoutěžní.
  Žádosti je možné podávat od 28. června do 29. října 2021. Podpořené projekty musí být realizovány nejpozději do 31. ledna 2023.
  Veškeré informace naleznete v dokumentech na stránce Výzva č. 3/2021: Plány pro sucho
  Zdroj: SFŽP

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze