Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Obnovení rybníků v Pardubickém kraji díky Lesům ČR

Dva historické rybníky obnovily v lesích u obce Jaroslav na Holicku v Pardubickém kraji Lesy ČR, mezi nimi zároveň vyhloubily v prostoru zátopy dalšího zaniklého rybníka mokřad s tůní. Kompletní náklady se vyšplhaly na více než pět milionů.

Lesy ČR uvedly, že ve třech rybnících v lesích u Jaroslavi byla ještě voda před 50 lety. Ta však pískovým dnem postupně unikala, až se ztratila úplně a rybníky zanikly. Lesy tak nedávno dokončily obnovu dvou těchto rybníků, nazvaných podle obecních záznamů Jaroslav a Mařenka. Na ploše prostředního rybníka vybudovali vodohospodáři tůň s mokřadem, kde se daří i vodomilným obojživelníkům, jako je skokan hnědý nebo ropucha obecná.

Obě nádrže pojmou na 4594 a 1439 metrech čtverečních až 7300 metrů krychlových vody. „Nové sypané hráze jsou opatřené návodním těsnícím lícem a stabilizační částí, bezpečnostními přelivy na stoletou vodu a požeráky,“ řekl Tomáš Sajdl, specialista vodního hospodářství z Oblastního ředitelství východní Čechy Lesů ČR.

Další informace ZDE

 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze