Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Tohle nikdo nečekal. Lidé odnesli do knihoven tisícovky mobilů

  Obrovský úspěch zaznamenala v Olomouckém kraji osvětová akce, která měla za cíl upozornit na ekologickou likvidaci elektroniky. V jejím průběhu odnesli čtenáři do knihoven v regionu přes tři tisíce mobilů, které by jinak skončily na skládce. Místo toho budou šetrně zlikvidovány a recyklovány.

  „Počet vybraných telefonů nás velmi příjemně překvapil, sesbírané množství však nebylo hlavním cílem projektu. Především jsme chtěli upozornit na problematiku sběru a následné recyklace drobných vysloužilých elektrozařízení, které spousta lidí likviduje společně s běžným komunálním odpadem,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství.

  Mezi nejúspěšnější knihovny, které se do akce zapojily, patřily půjčovny knih v Olomouci, Lipníku nad Bečvou, Lošticích a v Jindřichově na Hranicku. Rozdělily si mezi sebe 30 tisíc korun, peněžitý dar věnoval Olomoucký kraj. Celý projekt probíhal ve spolupráci s firmou Asekol a pod záštitou senátorky Jitky Seitlové.

  „Lidé velmi často mobilní telefony schraňují i několik let, v českých domácnostech jsou podle hrubých odhadů milióny starých nefunkčních přístrojů. Lidé přinesli na sběrná místa telefony, které se už více než dvacet let nevyrábějí,“ dodal regionální manažer společnosti ASEKOL pro Olomoucký kraj Zdeněk Kovářík.

  Olomoucký kraj si vzal efektivnější třídění odpadu za jednu z hlavních priorit svého ekologického programu.

  Zdroj: TZ Olomoucký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze