Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Upravený náhon v Semilech zvýšil protipovodňovou ochranu města

  Park Ostrov v centru Semil je oblíbeným místem k odpočinku i procházkám. Náhon, který ho z jedné strany ohraničuje, byl však donedávna ostudou parku. Lidé procházeli kolem zaneseného a zapáchajícího koryta zarůstajícího náletovou vegetací. Opěrné zdi se rozpadaly, což zvyšovalo riziko povodní. Nedařilo se tam dobře ani živočichům, kteří naráželi na příliš mnoho bariér. Náhonu, parku i přírodě pomohla revitalizace. Úzké koryto se díky úpravám rozšířilo, má pozvolnější profil, a i v omezeném prostoru došlo k jeho mírnému zmeandrování. Nadbytečné sedimenty se vytěžily a odvezly, náletové dřeviny se odstranily a modelací terénu vzniklo 7 bočních tůní. Staré nábřežní zdi posloužily po rozdrcení ke zpevnění břehů a zvýšeného koryta (bermy). Příjemný a bezpečný přístup k vodě nyní hojně využívají místní školy a školky, do lokality se vrátil i rak říční.

  Revitalizace městského náhonu v Semilech se v současné chvíli účastní soutěže Adapterra Awards, která oceňuje projekty a opatření zvyšující odolnost proti extrémům počasí – vedru, suchu, ale i přívalovým srážkám, povodním nebo silnému větru. Na www.adapterraawards.cz můžete až do 15. října hlasovat pro nejzajímavější z nich, který od veřejnosti obdrží Cenu sympatie.

  Zdroj: Enviweb

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze