Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Už tři desítky autovraků zmizely z Litoměřic

Vraky mizí z ulic Litoměřic. Celkem 23 z 25 evidovaných autovraků odstavených na zelených plochách či parkovištích ve městě se podařilo odboru životního prostředí odstranit od listopadu do prosince loňského roku. Letos k nim přibylo dalších šest, v řešení je dvaadvacet.
Odtahy automobilů zajišťují Technické služby města, a to ve spolupráci s odborem životního prostředí (OŽP), odborem územního rozvoje (OÚR) či městskou policií. V posledním případě jde zejména o automobily blokující čištění komunikací. Autovraky řeší odbory městského úřadu. OÚR konkrétně ty, které stojí na pozemních komunikacích (od roku 2017 do současnosti celkem 14 odtahů), OŽP pak od listopadu loňského roku vraky stojící na parkovištích a zelených plochách dle zákona o odpadech a od nového roku dle zákona o výrobcích s ukončenou životností. Ten dává OŽP větší pravomoci například v případech, kdy automobil prokazatelně ohrožuje životní prostředí nebo zdraví lidí (třeba vytékající kapalinou apod.). Takový totiž může nechat odbor okamžitě odtáhnout.
„Na konci roku 2020 se nám podařilo odstranit na základě výzvy zaslané vlastníkům a komunikace s nimi celkem 23 autovraků. Některé byly zcela zlikvidovány, některé si vzaly odborné firmy zajišťující ekologickou likvidaci, několik je v dalším šetření na odstavném parkovišti v kasárnách Jiřího z Poděbrad, některé se vlastníkům podařilo opravit a zprovoznit. Na jeden neodtažený vrak se pak vztahuje lhůta s prodloužením STK, která byla vyhlášena kvůli epidemiologické situaci,“ vysvětlila Miroslava Jirků z odboru životního prostředí městského úřadu, která má agendu na starosti. S vlastníky se na postupu s odstraněním vraků většinou dohodne.
Zdroj: Město Litoměřice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze