Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Záchranný program při migraci ropuch v Berouně

  Již více než 30 let realizuje Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Berouně ve spolupráci s odborem životního prostředí MěÚ Beroun záchranný program při pravidelné jarní
  Smyslem akce je pomoci obojživelníkům bezpečně překonat silnici při jejich hromadném tahu, který probíhá v březnu až dubnu, kdy se tito živočichové probouzejí ze zimního spánku a vydávají se do místního rybníčku za účelem rozmnožování. Stovky žab jsou k této pouti vedeny instinktem a snaží se ke svému cíli dostat přes všechna nebezpečí, která jim cestou hrozí. Největším z nich jsou právě vozovky, kde pod koly aut končí velké množství těchto stále vzácnějších živočichů. V Brdatkách se jedná především o ropuchy obecné, jejichž samice do vody nakladou stovky vajíček. Samci je oplodní a později se z nich vylíhnou pulci.
  Ochránci přírody proto budují v období tahu obojživelníků na vhodných místech záchytná zařízení. Zde se jedná asi o 300 m dlouhou umělohmotnou fólii. Po jejím obvodu jsou místy do země zapuštěna plastová vědra. Žáby kolem zábrany procházejí a padají do instalovaných nádob. Ochranáři je potom pravidelně ráno a večer kontrolují a chycené ropuchy přenášejí do rybníku. Aby žáby bez úhony přečkaly čas strávený v nádobách a nesužovalo je např. sluníčko, dávají ochránci na dno suché listí nebo trávu.
  Více informací zde.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze