Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Životní prostředí

  Znojmo opět více zezelená. V Příměticích vyroste nový lesopark

  Po více než dvou letech příprav se podařilo dojít k pozitivnímu závěru, lesopark bude. Vznikne na třech parcelách za přímětickým sídlištěm. Půda o rozloze 4,4 hektarů se zde změní na pozemek, který bude plný dřevin a keřů. Celý projekt bude stát necelých 900.000 korun. V jednání je podpora ze soukromého sektoru.
  „Pole nahradí stromy a keře. Dřevinná skladba lesoparku bude pestrá, dřevinám bude dominovat dub, bříza a javor. Z ovocných stromů to bude třešeň, jabloň, hrušně a moruše. V keřovém patru nebude chybět ani ptačí zob, šípek, kalina, jalovec a tis. Plánujeme vysadit stovky stromů. Než to všechno vyroste, určitě to několik let potrvá, těšit se z toho budou naše děti i vnoučata,“ uvedl ředitel Městských lesů Znojmo Zdeněk Trojan.
  Lesopark ponese název Lesopark Přímětice a dává si za cíl kromě zvýšení biodiverzity krajiny i zvýšení kvality života místních obyvatel. „Když jsem před dvěma lety ohlašoval, že chceme v Příměticích udělat úplně nový lesopark, moc lidí mi nevěřilo, že to dokážeme. Po dvou letech začínáme chystat půdu a připravovat ji na výsadbu. Mám z toho skutečně velikou radost. Navíc toto považuji pouze za začátek, v budoucnu budu chtít lesopark určitě dále rozšiřovat,“ dodává Malačka.
  Díky této oáze vznikne ve Znojmě další místo, kam si budou moct nejen obyvatelé sídliště, ale celého Znojma užívat klidu, stínu a volného času v přírodě. Všichni víme, že přítomnost zeleně ve městě má také celkově dobrý vliv na psychiku.
  Zdroj: Město Znojmo

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze