Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Životní prostředí

Znojmo opět více zezelená. V Příměticích vyroste nový lesopark

Po více než dvou letech příprav se podařilo dojít k pozitivnímu závěru, lesopark bude. Vznikne na třech parcelách za přímětickým sídlištěm. Půda o rozloze 4,4 hektarů se zde změní na pozemek, který bude plný dřevin a keřů. Celý projekt bude stát necelých 900.000 korun. V jednání je podpora ze soukromého sektoru.
„Pole nahradí stromy a keře. Dřevinná skladba lesoparku bude pestrá, dřevinám bude dominovat dub, bříza a javor. Z ovocných stromů to bude třešeň, jabloň, hrušně a moruše. V keřovém patru nebude chybět ani ptačí zob, šípek, kalina, jalovec a tis. Plánujeme vysadit stovky stromů. Než to všechno vyroste, určitě to několik let potrvá, těšit se z toho budou naše děti i vnoučata,“ uvedl ředitel Městských lesů Znojmo Zdeněk Trojan.
Lesopark ponese název Lesopark Přímětice a dává si za cíl kromě zvýšení biodiverzity krajiny i zvýšení kvality života místních obyvatel. „Když jsem před dvěma lety ohlašoval, že chceme v Příměticích udělat úplně nový lesopark, moc lidí mi nevěřilo, že to dokážeme. Po dvou letech začínáme chystat půdu a připravovat ji na výsadbu. Mám z toho skutečně velikou radost. Navíc toto považuji pouze za začátek, v budoucnu budu chtít lesopark určitě dále rozšiřovat,“ dodává Malačka.
Díky této oáze vznikne ve Znojmě další místo, kam si budou moct nejen obyvatelé sídliště, ale celého Znojma užívat klidu, stínu a volného času v přírodě. Všichni víme, že přítomnost zeleně ve městě má také celkově dobrý vliv na psychiku.
Zdroj: Město Znojmo

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze