Zlíňané rozhodli o vítězných projektech Tvoříme Zlín

Publikováno: 28. 12. 2021Cca 2 min četbyKategorie: Kraje, Soutěže, Zlínský kraj
SDÍLET

Hlasování obyvatel Zlína ve IV. ročníku projektu Tvoříme Zlín je u konce. Z 25 navržených projektů vybrali lidé k realizaci 7 malých a 2 velké projekty. Na jejich realizaci vyčlenilo město z rozpočtu 5 milionů korun.

„Obyvatelé Zlína měli už počtvrté možnost vymyslet a navrhnout zlepšení podoby veřejných prostor,, vnitřního Zlína“, a následně hlasováním vybrat ten nejlepší projekt. Další kroky jsou teď na nás. Z rozpočtu města Zlína pro rok 2022, jsme na realizaci vítězných návrhů projektů participativního rozpočtu, vyčlenili tři miliony na velké projekty a dva miliony na malé projekty,“ sdělila radní Jana Bazelová.

V rámci malých projektů dostal zelenou, a na první místo se díky hlasování dostal, projekt Oprava chodníku, který vede z ulice Příkrá mezi domy č. p. 6912 a 3524 a směřuje k domu č. p. 3525Druhou příčku získala Výsadba jarních cibulovin v trávníku Univerzitního parku, dále pak Venkovní šetrná cyklomyčka, Rekonstrukce zastávek Příkrá, Stolní hry v Centrálním parku Jižní Svahy, pítko na Letné v ulici Nerudova a posledním odhlasovaným projektem je SeniorHŘIŠTĚ Větrná. Z velkých projektů vyhrál projekt Bosá stezka umístěná v Centrálním parku Jižní Svahy a následuje Bezbariérové hřiště v areálu kavárny Slunečnice.

Projekt Tvoříme Zlín, představuje aktivní zapojení občanů do politického rozhodování na lokální úrovni a tím se do plánů rozvoje města včleňují aktuální potřeby a přání obyvatel. V každém roce Zlín vyčlení 5 milionů korun na projekty navržené a odhlasované svými obyvateli.

Podrobné výsledky a informace o konkrétních projektech naleznete na www.tvorimezlin.cz .

Zdroj: TZ město Zlín

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější