Zlínský kraj si v celé České republice vedl nejlépe v distanční výuce dětí

Publikováno: 14. 5. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: Kraje, Obory, Školství, Zlínský kraj
SDÍLET

Podle průzkumu, který mezi řediteli veřejných základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií provedlo Ministerstvo školství, se ve Zlínském kraji zapojilo nejvíc dětí do distančního vzdělávání, respektive ředitelé těchto škol nahlásili nejmenší výpadek dětí z on-line výuky.
„Výsledky, které zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jsou potěšitelné a dokazují, že vzdělávání ve Zlínském kraji je na vysoké úrovni a je vnímáno jako důležitá priorita i v rodinách, které se školami dobře spolupracují. Je to pozitivní signál, že máme příznivé podmínky pro další rozvíjení moderních trendů výuky,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.
Podle šetření, které proběhlo formou povinných dotazníků u ředitelů 4 100 českých veřejných škol (tedy kromě soukromých a církevních), zůstalo ve Zlínském kraji nejméně dětí zcela bez vzdělávání. Druhý nejlepší je kraj Jihomoravský následovaný Prahou. Naopak nejvíc dětí z výuky v době uzavřených škol vypadlo v krajích na severozápadě republiky. Nejčastějším důvodem výpadku v distančním vzdělávání je podle ministerského výzkumu nezájem rodičů a žáků.
Zdroj: Zlínský kraj
 

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější