Znojmo bude mít nový krytý bazén za 285 miliónů

Publikováno: 26. 6. 2021Cca 2.2 min četbyKategorie: IT, Jihomoravský kraj, Kraje, Obory
SDÍLET

V areálu Městské plovárny Louka vyroste do dvou let nový moderní krytý bazén s wellness a multifunkčním fitness sálem. Starosta města Znojma Jakub Malačka podepsal smlouvu o zhotovení stavby se Sdružením pro výstavbu bazénu Znojmo. Vítěz výběrového řízení se zavázal postavit nový bazén do dvou let a za částku 285 milionů korun. Stavbaři chtějí se stavbou začít o prázdninách.
O vybudování nového krytého bazénu v Louce se ve Znojmě mluví dlouho. První záměr byl představen veřejnosti již v roce 2014. Od té doby se město na stavbu trpělivě připravovalo řadu let. “V předchozích letech jsme se nepouštěli do žádných bezhlavých investic a připravovali si půdu, abychom tento projekt desetiletí dokázali smysluplně profinancovat,” říká znojemský starosta.
Celková rozloha nového krytého bazénu bude 2216 m2. Návštěvníci budou moct strávit čas v bazénové hale, fitness nebo wellness části. V bazénové hale s galeriemi návštěvníci naleznou plavecký bazén s osmi dráhami, relaxační bazén a dětské brouzdaliště se skluzavkou. V prostorách druhého nadzemního podlaží bude umístěno wellness a multifunkční fitness sál. Návštěvníci budoucího wellness centra se mohou těšit na různé druhy saun, vířivku, Kneippův chodník, Whirlpool, parní lázeň, ochlazovací bazén a spousty dalších prvků. Součástí stavby bude také vstupní hala s recepcí a kavárnou, bazénová hala, zázemí – šatny, toalety a administrativní část.
Financování bude realizováno pomocí kombinace vlastních zdrojů, investičních dotací a bankovního úvěru. Město chce využít současnou výhodnou situaci na trhu a získat úvěr s co nejlepšími podmínkami. Na realizaci se již podařilo získat dotaci ve výši deseti milionů korun z Jihomoravského kraje a o další dotaci město požádalo Národní sportovní agenturu.
Zdroj: Město Znojmo

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější