Znojmo chce vrátit na své místo repliku kašny

Publikováno: 18. 5. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Jihomoravský kraj, Kraje
SDÍLET

Město Znojmo zve veřejnost na letos první veřejnou prezentaci. Jejím tématem bude záměr navrácení kašny na Mikulášské náměstí, kde až do roku 1897 stávala. Její existenci dokládají dobové snímky. Prezentace proběhne ve čtvrtek 20. května od 16:00 hodin, a to buď na místě samém, anebo formou živého vysílání na Facebooku města Znojma.
Veřejnou prezentaci povede PhDr. Jiří Kacetl, historik, zastupitel a předseda výboru pro územní plánování, strategický rozvoj a nakládání s majetkem města Znojma. „Už v roce 2008 pojalo vedení města Znojma záměr, že na vybraných místech v historickém jádru Znojma, by mohly být obnoveny původní historické kašny. A právě na Mikulášském náměstí až do roku 1897 také jedna stávala. A my, na základě dochovaného snímku, jsme schopni vypracovat poměrně přesný plán repliky této kašny,“ prozradil k záměru zastupitel Kacetl.
„Srdečně všechny zveme na letošní první veřejnou prezentaci a doufejme, že tentokrát se opravdu sejdeme osobně. Pokud vás zajímá něco konkrétního k tomuto tématu, můžete nám své dotazy zaslat i předem a v případě, že budeme nuceni akci pořádat online, připravíme si pro vás odpovědi do živého vysílání,“ zve na událost starosta Jakub Malačka.
Zdroj: Město Znojmo

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější