Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

CELOSTÁTNÍ KONFERENCE A REPUBLIKOVÉ SHROMÁŽDĚNÍ SMS ČR

Celostátní konference a republikové shromáždění Sdružení místních samospráv ČR proběhnou ve středu 3. listopadu a ve čtvrtek 4. listopadu 2021 v multifunkční aule Gong v Ostravě-Vítkovicích.

Samotná celostní konference (3. 11.) a je věnovaná tématice inovací a smart venkova, a to včetně příkladů z praxe: chytrá řešení v obcích budou prezentovat jak starostové, tak jejich realizátoři. Součástí bude i diskuse nad tím, jaké impulzy obcím chybějí, aby mohly v uplatňování chytrých řešení postupovat rychleji. Smyslem je mimo jiné ukázat, že jednou z cest, jak zastavit trvalé vylidňování venkova, je zajistit díky moderním technologiím obyvatelům menších sídel dostatečný komfort a možnost seberealizace. SMS ČR také představí, jakými způsoby ideu chytrého venkova podporuje. Nejlepší projekty modernizace z oblasti čisté mobility, energetiky a dalších sfér budou prezentovány v rámci vyhlášení vítězů soutěže projektu Obec 2030. Na konferenci se blíže představí také projekt Česko platí kartou, jehož cílem je dostat platební terminály pro bezhotovostní platby na co nejvíce míst v ČR. Také organizace konference je podřízena jejímu hlavnímu tématu a hosté tak budou moci využívat během akce řadu moderních technologií a aplikací.

Mezi hosty konference budou také zástupci krajů, ministerstev a další významní partneři samospráv. Hlavními partnery konference jsou ČEZ Distribuce, Škoda Auto a Electrowin.

Zájemci o účast se stále ještě mohou hlásit pomocí online přihlášky na webu smscr.cz, kapacita se však velmi rychle zaplňuje. Na webu lze také najít další podrobnosti k programu konference.

Republikové shromáždění SMS ČR (4. 11.) pak zvolí nové vedení SMS ČR a stanoví priority pro nové předsednictvo Sdružení. V rámci Republikového shromáždění Sdružení místních samospráv ČR vyhlásí také vítěze tradičního ocenění Počin roku a také nositele titulu Přešlap roku. Na Počin roku jsou nominovány osobnosti, které významným způsobem přispěly k rozvoji a lepšímu fungování samospráv, případně se zasadily o ochranu oprávněných zájmů představitelů samospráv. Nominaci na Přešlapy získávají naopak aktivity, jež samosprávám život komplikují.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze