Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Pozvánka na webinář věnovaný iniciativě Pakt starostů a primátorů

Znáte Pakt starostů a primátorů (Covenant of Mayors)? Chcete se dozvědět víc o jeho činnosti nebo dokonce uvažujete o připojení k Paktu, ale nemáte dostatek informací o přínosech této iniciativy pro vaši obec/město? Řešíte problematiku adaptace na změny klimatu, energetických úspor a snižování emisí ve vztahu k zmírnění dopadů klimatických změn a globálního oteplování, ale chybí vám metodická podpora a inspirace, jak na to? Pak je právě pro vás určený webinář Pakt starostů a primátorů – možnosti zapojení pro české samosprávy, který pořádá Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí dne 25. května v čase 10,00-12,00 hod.
Cílem webináře je seznámit české samosprávy s činností Paktu, jeho přínosy pro zapojené obce a města a způsobem, jakým se obce mohou stát součástí této platformy a jak členství mohou využít pro své aktivity v oblasti ochrany klimatu a energetických úspor. Dozvíte se také o metodické a dotační podpoře ze strany Ministerstva životního prostředí pro obce, které se rozhodly zpracovat akční plán v oblasti energetiky a klimatu. V neposlední řadě se česká města, která již jsou signatáři Paktu starostů a primátorů, podělí o reálné zkušenosti se zapojením do této iniciativy včetně přínosů a promítnutí klimatických závazků do činností města v oblasti konkrétních projektů.
Webinář je určený pro starosty, radní, zastupitele měst a obcí, ale i pracovníky obecních a městských úřadů, kteří mají na starost oblast energetických projektů, dopravy, životního prostředí nebo strategického plánování.
Z programu:

  • Představení iniciativy Pakt starostů a primátorů
  • Podpora ze strany MŽP pro obce zapojené do Paktu starostů a primátorů
  • Sdílení zkušeností dvou českých měst, která se stala signatáři PSaP
  • Diskuse

Webinář se uskuteční prostřednictvím webového nástroje MS TEAMS po předchozí registraci. Registrovat se lze do 21.5. prostřednictvím on-line formuláře.
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image