Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Pozvánka na webinář věnovaný iniciativě Pakt starostů a primátorů

  Znáte Pakt starostů a primátorů (Covenant of Mayors)? Chcete se dozvědět víc o jeho činnosti nebo dokonce uvažujete o připojení k Paktu, ale nemáte dostatek informací o přínosech této iniciativy pro vaši obec/město? Řešíte problematiku adaptace na změny klimatu, energetických úspor a snižování emisí ve vztahu k zmírnění dopadů klimatických změn a globálního oteplování, ale chybí vám metodická podpora a inspirace, jak na to? Pak je právě pro vás určený webinář Pakt starostů a primátorů – možnosti zapojení pro české samosprávy, který pořádá Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí dne 25. května v čase 10,00-12,00 hod.
  Cílem webináře je seznámit české samosprávy s činností Paktu, jeho přínosy pro zapojené obce a města a způsobem, jakým se obce mohou stát součástí této platformy a jak členství mohou využít pro své aktivity v oblasti ochrany klimatu a energetických úspor. Dozvíte se také o metodické a dotační podpoře ze strany Ministerstva životního prostředí pro obce, které se rozhodly zpracovat akční plán v oblasti energetiky a klimatu. V neposlední řadě se česká města, která již jsou signatáři Paktu starostů a primátorů, podělí o reálné zkušenosti se zapojením do této iniciativy včetně přínosů a promítnutí klimatických závazků do činností města v oblasti konkrétních projektů.
  Webinář je určený pro starosty, radní, zastupitele měst a obcí, ale i pracovníky obecních a městských úřadů, kteří mají na starost oblast energetických projektů, dopravy, životního prostředí nebo strategického plánování.
  Z programu:

  • Představení iniciativy Pakt starostů a primátorů
  • Podpora ze strany MŽP pro obce zapojené do Paktu starostů a primátorů
  • Sdílení zkušeností dvou českých měst, která se stala signatáři PSaP
  • Diskuse

  Webinář se uskuteční prostřednictvím webového nástroje MS TEAMS po předchozí registraci. Registrovat se lze do 21.5. prostřednictvím on-line formuláře.
  Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze