Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Záznam z policejních kamer jako PR. Startuje první soutěž videoklipů ze zásahů policie

Společnost Axis Communications a online magazín Týdeník policie spouští 1. kolo soutěže Nejlepší důkaz – přehlídky nejzajímavějších videí roku 2022 pořízených policejními kamerami a oficiálně publikovaných odděleními Policie ČR, městských policií a Celní správy ČR. První soutěž tohoto typu v Česku ukazuje, že bezpečnostní kamery čím dál víc slouží také k pozitivní komunikaci policejní práce.

Soutěž Nejlepší důkaz pořádá Axis Communications ve spolupráci Týdeníkem policie. V aktuálním kole se kvalifikují videa publikovaná v 1. čtvrtletí 2022, tým vítězného videoklipu získá systém s nositelnou kamerou Axis.

Soutěž Nejlepší důkaz v právě zahájeném 1. kole sbírá nominace na nejlepší policejní videoklip publikovaný od 1. 1. 2022 do 31. 3. 2022. Kvalifikovat se můžou pouze oficiální videa pořízená městskými kamerovými systémy, kamerami z policejních vozů nebo kamerami nositelnými na uniformě, a upravená do své finální podoby tiskovými odděleními městských policií, Policie ČR a Celní správy ČR. Tým vítězného videa získá kompletní systém s nositelnou kamerou AXIS W101.

Nejlepší důkazy policejní práce posoudí odborná porota

„Máme zkušenosti, že policejní oddělení používají kamerové systémy čím dál častěji nejen k bezpečnostnímu monitoringu, vyšetřování, soudnímu dokazování, výzvám k hledání pachatelů, ale také k pozitivní komunikaci a obhajobě své práce,“ říká Marek Pavlica, regionální specialista komunikace ze společnosti Axis pro oblast střední a východní Evropy. „To, že policie vhodným způsobem zveřejňuje vlastní, kvalitní záznamy ze zásahů a incidentů, je důležité zvláště v posledních letech, kdy se na sociálních sítích množí amatérské nahrávky a sestřihy policejních zásahů pořízených na telefony kolemjdoucích.“

Videa v soutěži Nejlepší důkaz po uzavření nominací vyhodnotí nezávislá porota expertů. Ta se zaměří na tři kritéria: profesionalitu zachyceného policejního zásahu, důkazní hodnotu videa a jeho popularizační význam. Hodnotit budou policejní poradce Martin Hrinko, forenzní expert Martin Spurný a televizní moderátor a producent Mirek Vaňura.

Týdeník policie: tiskové odbory policie se s videem naučily skvěle pracovat

Pomyslným pódiem pro přehlídku policejních videí je Týdeník policie – nejčtenější český online magazín s policejní tématikou, který oficiální videa ze zásahů a bezpečnostních kamer už několik let pravidelně zveřejňuje. „Poslední dobou si stále více všímáme rostoucího trendu využívání oficiálních policejních záběrů v rámci PR. Ať už jsou to různá oddělení či útvary Policie České republiky, Celní správa či obecní a městské policie. Videa k tiskovým zprávám přidává stále více z nich. Roste rovněž jejich kvalita, včetně dobrého střihu. Ostatně to lze vidět i ve videích zařazených do aktuální soutěže Nejlepší důkaz, jejímž jsme partnerem,“ uvedla provozovatelka Týdeníku policie Monika Jaňurková.

Aktuální kolo soutěže má uzávěrku 31. 3. 2021. Na první nominovaná videa se můžete podívat už dnes na adrese www.nejlepsidukaz.cz

 

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:
Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: +420 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@taktiq.com
Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: +420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@taktiq.com

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců víc než v 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Víc informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze